If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Protože Duracell. Microsoft vysvětluje nepřechod na nabíjitelné baterie

Zajíček to jistí.

Někdy je lepší takové věci raději vůbec veřejnosti neobjasňovat. Pak totiž může vyjít najevo, že společnost, která se považuje za průkopníka nových technologií, zůstala viset kdesi v minulosti ze zvláštních důvodů.

Může za to marketingový manažer britského Duracellu, Luke Anderson, který v rozhovoru pro StealthOptional vysvětloval nepřechod Xboxu na nabíjitelné baterie.

Jde o to, že nedávno uvedená konzole Xbox Series X ve svém ovladači stále používá staromódní vyměnitelné AA baterie, které nejsou úplně ekologické ani tak finančně výhodné.

Důvodem je prý to, že výrobce baterií Duracell má s Microsoftem dlouhodobou smlouvu o spolupráci. Toto partnerství prý ještě nějaký čas potrvá.

Xbox tyto baterie pouívá už od roku 2005, čili zmíněná dohoda patrně existuje už dlouhých patnáct let. Jiné příslušenství ke konzoli přitom už většinou přešlo na modernější zdroje energie. Konkurenční Sony to už od éry PlayStation 3 řeší přes USB stojany pro nabíjení.

Microsoft z toho nebyl asi úplně šťastný a jeho mluvčí pro MCV uvedl, že pro nabíjení bezdrátových ovladačů nabízejí celou řadu možností. Buď AA baterie od kteréhokoli výrobce, nebo Xbox Rechargeable Battery, nebo nabíjecí řešení od jeho partnerů, nebo USB-C kabel připojitelný do konzole či PC.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments