If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Provozovatel sítě Eurogamer koupen organizátorem herních výstav PAX

Nová éra.

Po 18 letech bytí nezávislou a převážně rodinnou firmou, kde zakladatel Rupert Loman řídí strategický rozvoj, jeho tatínek se stará o účetnictví a maminka připravuje občerstvení na pravidelný večírek na zahradě jejich domu v Brightonu, dochází k významné změně.

Gamer Network, britský vydavatel a spoluprovozovatel evropské sítě herních webů Eurogamer (vedle Digital Foundry, Rock Paper Shotgun, Outside Xbox, GamesIndustry či VG247), byl dnes za nespecifikovanou sumu koupen americkou firmou ReedPOP, pobočkou větší Reed Exhibitions. Ta už od roku 2006 celosvětově organizuje známé (nejen herní) popkulturní výstavy PAX či Comic-Con, což je stejná aktivita, jako akce EGX každoročně pořádaná našimi kolegy v Londýně či Birminghamu.

Pro vás jako čtenáře Eurogameru se tímto krokem nic nemění. Budeme se nadále věnovat tomu samému jako dosud, zůstávají naše vize, autoři, tým programátorů i adresa. Nový majitel je stoprocentně odhodlán v dalším provozování médií, která sdružují podobné online komunity a skýtá to spoustu příležitostí i synergií, když divize Gamer Network pro výstavy a média jsou rovnoměrně úspěšné a silné.

Naší centrále v Anglii to umožní rychlejší expanzi, když má nově za zády někoho takového, jeho zkušenosti a prostředky, krom posílení pozice v USA. Jedinou věcí chystanou už delší dobu, která s tímto nemá přímou souvislost, je nový design stránek, který by měl být spuštěn během pár týdnů (konečně - stávající verze existuje už od 2011, více o tom později).

"Silná kombinace dvou portfolií poskytne ReedPOP vskutku unikátní příležitost spojit své herní akce napříč čtyřmi kontinenty s obrovskou komunitou hráčů, kterých je více než 50 milionů měsíčně," praví podvečerní tisková zpráva k akvizici.

Lance Fensterman, globální šéf ReedPOP, ji komentoval takto (vedle rozhovoru zde): "Gamer Network je jedním z předních světových hlasů hráčů a herní kultury. Bytí v byznysu s Rupertem Lomanem, jeho brandy i týmem vytvořilo příležitost, která se v životě nemusí opakovat. Spojení sil ReedPOP a Gamer Network, PAX a EGX, to je mix, o kterém se dalo jen snít. Jsme nadšeni z nových konceptů, které ohromí fanoušky po celém světě".

Rupert Loman, zakladatel Gamer Network v roce 1999, mu přizvukuje: "Jsem velkým fanouškem PAX a firemní kultury, kterou Lance vymyslel. Pojí nás velké ambice a strategie, takže se nemůžeme dočkat, co podnikneme dalšího. Kombinace našich online kanálů a evropských výstav s mezinárodně uznávanou americkou značkou je velmi silná."

Je prý nesmírně hrdý na to, že se povedlo vyrůst do stávajícího bodu bez jakýchkoli externích investic a dle vlastních podmínek. Gamer Network dokázala deset let po sobě růst jak v tržbách, tak v návštěvnosti, zejména díky soustředění se na potřeby a vášeň jeho návštěvníků, čtenářů a diváků. Zakladatel naší sítě přiznal, že nemůže být šťastnější, že našel podobně uvažujícího partnera, který posune firmu dál. "Rád bych poděkoval všem, kteří se podíleli na této neuvěritelné cestě a těším se na to, co se bude dít".

About the Author

Redakce

Contributor

Comments