If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Průzkum: Wii začíná ztrácet dech

Zatímco PlayStation 3 nabírá na síle.

Nejnovější herní průzkum analytické společnosti Cowen and Company, v jehož rámci bylo osloveno přes tisíc hráčů, měl poukázat na skutečnost, že Wii začíná pomalu stagnovat a PS3 by se naopak měla odrazit ke světlejším zítřkům!

Majitelé Wii si totiž kupují stále méně her, obzvláště pak ti, kteří ke konzoli od Nintenda vlastní ještě X360 nebo PS3. Naproti tomu majitelé X360 a PS3 si plánují v předvánočním období pořídit ještě více her, než tomu bylo v minulém roce. Upadající zájem o software však signalizuje i komunita lidí, pro něž je Wii stále hlavní herní systém.

Co se týče hardwaru, díky cenovému zlevnění má být největší nárůst zájmu o PS3 a to také díky Blu-ray akvizici. Konzole od Sony by tak měla trochu stáhnout ten dramatický odstup od Wii, která se navzdory slabším herním prodejům stále drží na špici.

Není přitom bez zajímavosti, že dlouhotrvající potíže third-party firem prosadit se na Wii vedly k dramatické změně firemní politiky v EA Montreal, kde se aktuálně nechali slyšet, že se již nechtějí na konzoli od Nintenda angažovat! Jakkoliv avizují, že zde měli něco komerčně úspěšných produktů, ale v budoucnu by se chtěli soustředit na skutečné blokbustery - doufejme, že lednové pokračování Army of Two bude toho zářným příkladem.

Tagged With

Comments