If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První hacknutí Playstation 3

Nový firmware vrací ztracené funkce.

S GeoHotem není radno si zahrávat. Muž skrývající se pod touto přezdívkou je právě ten člověk, který byl schopen jako první hacknout iPhone. Teď se přesměroval na Playstation 3 a velice rychle ohlásil, že získal přístup k jejím interním funkcím a otevřel tak cestu k případným úpravám konzole, což by mohlo ve výsledku znamenat prolomení její zatím neprolomitelné ochrany.

Velice krátce poté, co GeoHot oznámil své úspěchy, se Sony rozhodlo vydat nový firmware ke konzoli, který odstraní ze starších verzí funkci "Other OS", díky které jste si mohli na svůj přístroj nainstalovat například Linux. GeoHot se konzolovým linuxákům omluvil za to, že to způsobil (právě přes Linux se dostal k interním funkcím) a slíbil, že vyrobí svůj vlastní firmware, který funkci Other OS do konzole vrátí.

Jak slíbil, tak i udělal, což dokazuje toto video. Kdy finální verzi custom firmware 3.21 zveřejní, zatím neprozradil, ale řekl, že nainstalování bude velice jednoduché.

"Nebude třeba otevírat konzoli, prostě jenom nahrajete upravený PUP soubor. Fungovat to ovšem bude jen na firmware 3.15 a předchozích," upozorňuje. Již dříve říkal, že pokud chcete v konzoli Other OS mít, nový oficiální firmware 3.21 si neinstalujte. "Je také možné, že tenhle custom firmware otevře možnost Other OS u slim konzolí."

PS3 Slim v sobě funkci Other OS neměla od začátku, takže by to pro majitele levnějších a úspornějších konzolí mohla být velká zpráva (pokud jsou to tedy geekové, kteří chtějí na konzoli Linux).

Ostatně, nejen toto je důvodem proč neinstalovat oficiální 3.21 firmware. Spousta uživatelů totiž hlásí, že s ním mají spoustu problémů. Některým po jeho instalaci vůbec nenabíhá obraz, špatně se načítají disky, mají uzamčené PSN účty a někdy se dokonce konzole vůbec nenastartuje.

Tagged With

Comments