If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První recenze na Dead Space 3: nadšení i zklamání

Někteří mluví i o nejlepší akční hře za posledních pár let.

Jak se zdá, názory na Dead Space 3 se budou podle zahraničních recenzentů hodně lišit. Na západě už totiž měli možnost si hru zahrát a dnes skončilo embargo recenzí (na naši recenzi pracujeme).

Nejlepší asi bude začít těmi nižšími hodnoceními. Například VideoGamer dal hře 5/10 a říkají: "Dead Space 3 není zklamáním, protože se Visceral rozhodl přetvořit hru na akční. Nikdo by jim neměl říkat, co Dead Space je - ať si udělají hru, jakou chtějí. Dead Space 3 je zklamáním, protože to není moc dobrá akční hra a velmi podprůměrná hororová hra."

Kotaku píše, že Dead Space 3 není pravděpodobně hrou, kterou jste očekávali, ale jakmile překonáte počáteční frustrace z toho, jakým směrem se série vydala a přizvete si k hraní kamaráda, aby s vámi sdílel opakující se souboje, začne být zábavná. "A to možná stačí," píše autor.

Příběhový trailer DS3

Ostatní recenze už jsou dost kladné. Britský Eurogamer dal Dead Space 3 známku 7/10 a říkají, že hra obsahuje momenty, které se vám nebudou líbit, ale pak je zase vykompenzuje něčím, z čeho budete nadšení. "Není to skvělá hra, ale každý krok stranou dokáže vykompenzovat něčím, za co stojí ji hrát." Dodávají, že nováčkům se bude trojka líbit spíše, než fanouškům série.

Stejnou známku, tedy sedmičku, udělil také časopis Edge. Píší, že byli nadšení z takových momentů, kdy si dáváte přestávku od akce, jako prolétávat se v nulové gravitaci mezi troskami. "Ale kampaň působí příliš natahovaně, což je patrné zejména u konce dvacetihodinového dobrodružství."

Destructoid udělil Dead Space 3 osmičku a píší, že to mohl být nejlepší díl ze série. "Pořád má nejzábavnější momenty z celé série, ale některé změny tu hru dost poškozují a oproti předchůdci to působí jako krok zpátky. Což ale vůbec neznamená, že by šlo o špatnou hru."

Exkluzivně: půlhodinové video z Dead Space 3

Naopak hodně nadšený je například Polygon nebo Game Informer, kdy oba dávají hodně vysoká hodnocení 9,5, respektive 9,75. Polygon píše, že všechny změny, které Visceral učinil, byly k dobru věci a nadšení jsou zejména z kooperace, která hru podle nich ani trošku nezničila. "Dead Space 3 je jedna z nejlepších akčních her za posledních několik let," říkají. Game Informer píše, že trojka je evolucí už tak skvělé jedničky a dodávají, že jde o "jednu z nejlepších her této generace konzolí".

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles