If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První sestřih předvádí FIFA 21 a hratelnostní novinky

+ výčet vlastností v češtině, naaranžované obrázky.

Electronic Arts dnes publikovali první oficiální sestřih, který během čtyř minut předvádí klíčové novinky ve FIFA 21.

Jak víme, hra vyjde až 9. října 2020 pro PC, PS4 a X1, přičemž za určitých podmínek a během určité doby může být bezplatně upgradována na PS5 a Xbox Series X verze. Bohužel, PC verze bude odpovídat old-gen konzolím, nikoli těm nextgenovým.

Níže ještě popis vlastností v tomto ročníku oblíbeného fotbálku přímo z homepage + první čtyři naaranžované obrázky od EA:

PŘETOČENÍ: FIFA 21 vás odmění za kreativitu a kontrolu po celém hřišti. Vytvořte si více gólových příležitostí díky zcela novým dynamickým útočným systémům v rámci dosud nejinteligentnější hratelnosti v sérii FIFA. Prožeňte se kolem obránců zásluhou nového hbitého driblinku. Díky rychlejší práci nohou získáte větší kontrolu a odezvu v situacích jeden na jednoho. Nová finta s překulením míče („most") nebo překulení míče s naznačením otočky rozšíří vaše možnosti, jak se rychle probojovat přes obránce. Nový systém inteligentní poziční hry zvyšuje důležitost tohoto fotbalového prvku. Špičkoví útočníci se nebudou pouštět do zběsilých náběhů a pohlídají si ofsajdovou linii podle postavení posledního obránce, tvůrci hry si budou hledat prostor k operování mezi řadami, zatímco nejlepší obránci budou efektivněji blokovat dráhy přihrávek, což soupeři ztíží vytváření gólových příležitostí.

Kreativní náběhy ve FIFA 21 vám dají do ruky nové nástroje, jak ovlivňovat pohyb spoluhráčů bez míče. Jde o revoluci ve vytváření útočných situací, jež vám poskytne další způsoby, jak prolomit soupeřovu obranu. Ve FIFA 21 se budou klíčové fotbalové momenty včetně závarů v malém vápně, bojů o míč ve středu pole a útočných duelů rozhodovat přirozeněji než kdy předtím, mezi hráči bojujícími o míč tak bude docházet k plynulejším střetům. Na základě zpětné vazby od komunity jsme přepracovali některé základní aspekty série FIFA, čímž jsme vylepšili celkovou hratelnost, včetně manuálních hlaviček, vybalancovanějšího blokování, inteligentnějšího nahrávání a zvýšené odezvy, takže získáte větší kontrolu nad chováním hráčů s míčem i bez něj. Do hry jsme rovně implementovali režim Tvrdá konkurence, v němž jsme si kladli za cíl napodobit herní styl nejlepších hráčů FIFA. Na legendární a ultimátní obtížnost vás tak čekají ještě náročnější soupeři, kteří budou lépe využívat fotbalové finty a triky, typy driblinků i taktické možnosti.

REŽIM KARIÉRA: Nové prvky a funkce rozšiřují vaše možnosti při zápasech, přestupech i tréninku, takže máte větší kontrolu nad cestou vašeho týmu na vrchol. Vyzkoušejte zcela nový způsob odehrání sezóny s pomocí interaktivní zápasové simulace. Naskakujte do zápasů a zase pryč a ovlivňujte aktuální dění, nebo se zaměřte pouze na klíčové momenty včetně penalt a pokutových kopů a otočte výsledek ve svůj prospěch. Sledujte zápasové údaje a provádějte změny přímo ze simulace na základě statistik z utkání a výkonů a výdrže svých hráčů.

Díky přepracovanému systému rozvoje máte teď větší vliv na fotbalový růst svých hráčů. Udělejte z pravých obránců pravá křídla, z defenzivních záložníků střední zadáky nebo zkrátka zaplňte mezery v sestavě. Sledujte změny ve vlastnostech hráčů během tréninku, ať máte přehled o tom, jak se váš tým zlepšuje. Do hry jsme implementovali nový atribut zápasová praxe, jde o vlastnost, která udává, s jakou pravděpodobností hráči uspějí v těch nejdůležitějších momentech utkání. Zvyšte zápasovou praxi svých hráčů v rámci nového aktivního tréninkového systému, který vám umožní nastavovat skupinové tréninkové jednotky zvyšující pravděpodobnost, že vaši útočníci promění velké šance nebo obránci předvedou úspěšný klíčový zákrok.

Vytvořte svému týmu tréninkový plán pomocí nového systému správy aktivit. Rozhodněte se, kdy trénovat a kdy během týdne odpočívat, protože správná rovnováha mezi zápasovou praxí a morálkou a kondicí vašich hráčů rozhoduje o tom, zda příští zápas vyhrajete, nebo prohrajete. Vylepšené chování soupeřů řízených hrou znamená, že protivník se bude v útoku i obraně chovat inteligentněji. Díky novým systémům se umělá inteligence lépe rozhoduje při bránění vašich hráčů, obranných zákrocích, přihrávkách nebo driblinku. Během jednotlivých zápasů tak očekávejte další výzvy snižující monotónnost utkání v průběhu své kariéry.

Režim Kariéra ve FIFA 21 vylepšuje realismus na poli přestupů tím, že týmům ovládaným skutečnými hráči i hrou nabízí nové způsoby angažování hráčů. Uzavřením dohody o hostování s následnou opcí s volitelnou či povinnou provizí z pozdějšího prodeje získejte pro svůj tým nového talentovaného hráče a reagujte na nabídky trenérů řízených hrou ohledně výměny fotbalistů. Upravte si kariérní režim pomocí nových možností počátečního nastavení. Veďte realističtější jednání o získání posil z přestupového trhu zásluhou prvku Autentické přestupy nebo rozpočet týmu po jeho převzetí navyšte pomocí finanční injekce, která vám pomůže s vybudováním kvalitního mužstva.

FIFA 21 ULTIMATE TEAM: Užijte si zcela nové způsoby hraní nejoblíbenějšího režimu série FIFA a vybudujte si ve FIFA 21 Ultimate Teamu vysněné mužstvo tvořené hráči z minulosti i současnosti. Kooperativní FUT vám umožní utvořit tým s přítelem a společně bojovat o odměny. Spojte síly v Division Rivals i Squad Battles, zapojte se do týdenních soutěží a plňte zcela nové kooperační úkoly, které vás odmění nejen za vítězství na hřišti. Vytvořte si opravdu jedinečný Klub FUT díky řadě nových a rozšířených možností, jak si přizpůsobit vzhled svého týmu na hřišti i na tribunách.

VOLTA FOOTBALL: Hraní na více způsobů. Více možností vlastní úprav. Více lokalit. Společně s přáteli nasajte pouliční atmosféru a předveďte svůj styl v klecích a na hřištích po celém světě v rámci různých forem malé kopané. Vyzkoušejte společenštější pouliční fotbal v režimu TÝMY VOLTA, novém způsobu společného hraní s až třemi přáteli, nebo utvořte tým s ostatními hráči VOLTA FOOTBALL a vyhrávejte jako jeden v on-line kooperativních zápasech 5 na 5.

Otestujte novinky v hratelnosti jako novou rychlost hry, inteligentní pohyb spoluhráčů a uspokojivější situace jeden na jednoho na obou stranách míče. Přizpůsobte si vlastní postavu novým oblečením od profesionálních fotbalových klubů, týmů pouličního fotbalu a z kolekcí navržených celebritami. Naverbujte největší jména nejen ze světa fotbalu do svého TÝMU VOLTA a odehrajte VYBRANÉ SOUBOJE. Utkejte se s hvězdnými hráči ovládanými hrou, stejně jako s týmy vytvořenými komunitou VOLTA FOOTBALL a soupeřte o body a odměny. Nechte se pohltit atmosférou centra Sao Paula, vneste trochu elegance na betonové milánské hřiště nebo předveďte své umění uvnitř ohromujícího geodetického dómu v Dubaji. Chlubit se svými dovednostmi můžete celkově na pěti nových fotbalových hřištích.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments