If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První sestřih z retro sci-fi thrilleru od tvůrců Zaklínače a Dying Light

The Invincible dává zapomenout na Starfield.

Na akci Golden Joystick Awards 2021 byl více přiblížen nadějný sci-fi thriller The Invincible od krakovského studia Starward Industries, které je složené z bývalých vývojářů Zaklínače 3, Cyberpunk 2021 či Dying Light.

Některé pasáže v prvním sestřihu sice recyklují říjnový teaser, ale to vůbec nevadí, protože umělecké směřování tohoto retro futuristického titulu vypadá naprosto báječně, nebáli bychom se říci, že lákavěji než podobný Starfield od Bethesdy:

Vzbudíte se jako vědec na nehostinné planetě, kde se vypravíte na tajemnou misi hledat zbylé členy vaší posádky. Z původní vědecké vesmírné mise však budete náhle vhozeni do boje mezi životem a smrtí.

Přežití má být záležitostí vašich správných voleb, zatímco se před vámi budou odkrývat záhady planety Regis III, která je mnohem větší, než si všichni dříve mysleli. Časem zjistíte, že tam možná nejste sami a že některé oblasti je raději lepší nechat na pokoji, avšak na cestu zpět už je příliš pozdě...

Slibována je vtahující hratelnost s nelineárním příběhem (inspirovaným stejnojmenným kultovním dílem od Stanislawa Lema), který ovlivní též vaše vztahy s ostatními a přesvědčovací schopnosti.

Pomáhat vám bude sice analogová, byť i tak velmi pokročilá technologie pro ovládání dronů a autonomních robotů, kteří však mohou vaše pokusy i pokazit.

The Invincible pohání Unreal Engine a vyjde někdy v roce 2022 pro PC i konzole.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments