If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První trailer z Medal of Honor

V helikoptéře nad horami Afghánistánu.

Jestli na Video Game Awards něco zklamalo, pak to byl trailer nabízející vůbec první ukázky z nedávno oznámeného Medal of Honor. Podle vyjádření tvůrců na Twitteru bylo všechno přímo z hraní, za což rok před vydáním zaslouží pochvalu.

Jak se dalo předvídat, Medal of Honor se opravdu okatě inspiroval Modern Warfare 2. Počínaje shodným postojem číhajícího vojáka, přes satelitně naváděné střely na jedoucí konvoj a noční vidění (obojí prakticky nerozeznatelné od MW2), až po přestřelku s muslimy v chudinské čtvrti, osvobozování rukojmích s pytlemi na hlavě u stolu či řízení čtyřkolky (obdoba sněžného skútru).

Prožijete tady přelet nad horami v kokpitu helikoptéry, který má blízko české Armě 2 nebo Operation Flashpoint: Dragon Rising. I když výhled do dálky a propracovanost krajiny pochopitelně nejsou na takové úrovni jako ve specializovaných vojenských simulátorech.

Když jde voják po svých, je cítit, že ztvárnění členité skalnaté krajiny Afghánistánu s akurátními hliněnými obydlími, bunkry a zídkami tvůrci zjevně věnovali spoustu úsilí. Že byste se otevřeným světěm skoupým na vegetaci mohli pohybovat?

Celkově ale tento trailer moc invence nepobral, když většina situací, jako je vykopávání dveří, byla viděna tisíckrát. Pachuť na jazyku nezachraňuje ani tuctová hudba se závěrečnou cutscénou. Zničitelnost prostředí lze pozorovat jen u planěk plotu (Crysis, Brothers in Arms) a pofidérně padajícího kamení po zásahu raketou z vrtulníku.

Po grafické stránce Medal of Honor zatím docela zaostává za Battlefield Bad Company 2 i Modern Warfare 2. Řeč je zejména o nasvícení a míře detailů postav. Patrně nejslabší jsou zastaralé modely automobilů, které se sem snad dostaly omylem. Zajímavé však je, že některé jiné pasáže (ona čtyřkolka nebo přestřelka v rokli) vypadají o třídu lépe a vyniká v nich velmi pestrý kamenitý povrch s dynamickými stíny od stromů, podobně jako v Uncharted 2 nebo Assassins Creed II.

Ano, hra se nachází v rané fázi vývoje a není to zase tak hrozné, nicméně po těch letech, na tuto slavnou značku a především po Modern Warfare 2 (a ostatních FPS z roku 2009) nebo vedle Spec Ops jsme určitě čekali mnohem více! Vlastní názor si udělejte zde, zde nebo zde.

Další obrázky sejmuté z traileru v galerii.

Medal of Honor vyjde pro PC, PS3 a X360 koncem října 2010.

Comments