If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Z Generals 2 je Free-2-Play série Command and Conquer

První ukázka z hraní strategie na Frostbite 2 enginu.

Něco pro ty, kteří byli zklamaní z absence nějakého většího překvapení na včerejší konferenci EA. Právě oznámili, že dříve známá strategie Generals 2 od BioWare se transformuje v Command and Conquer sérii na bázi Free-2-Play. Už bez Generals 2 v názvu a kupodivu bez jakékoli zmínky o BioWare.

Půjde tak o první hru na oceňovaném enginu Battlefieldu 3, jejíž klient bude dostupný zdarma a to někdy v roce 2013. Současně s tím se objevil premiérový trailer přímo z hraní tohoto titulu na Frostbite 2 enginu, kde struktury z prostředí Blízkého východu ne náhodou připomínají některé mapy z vojenské střílečky:

Nový trailer z Command and Conquer F2P z Gamescomu

Tato nová onlinová platforma a služba Generals Universe má být první z mnoha bezplatných nabídek, jež EA hodlá pod legendární značkou Command & Conquer vydat. Tvůrci zdůraznili, že navzdory nulové základní ceně máme čekat komplexní hru AAA kvality se špičkovou grafikou, zvukem a systémem destrukce. Žánrově chystaný Command and Conquer popisují jako "důvěrně známý mix strategického herního systému a zábavné dynamické akce v moderní a autentické RTS, která okamžitě nadchne dlouholeté příznivce, stejně jako osloví nové hráče."

Jon Van Caneghem, viceprezident a generální manažer EA k tomu dále řekl: "Skoro dvě desetiletí vycházely tituly této série jako něco, co jste si museli kupovat. My ale nyní vytváříme místo, kde naši fanoušci mohou do světa Command and Conquer vstoupit kdykoli a kdekoli. Začneme s Generals a budeme pokračovat Red Alertem, Tiberiem a dalšími. Díky enginu Frostbite 2 jsme schopni vyprodukovat hru kvality AAA, jakou zákazníci očekávají, ale současně zůstat věrni všem základním principům RTS, které si tolik oblíbili. A to vše bude dostupné online a zdarma."

Děj bude zasazen do prostředí totální války, kde hráči ovládají několik bojujících frakcí, zápasí o nerostné zdroje, budují operační základny a vedou obrovské masy tanků, vojáků a letounů do bitev. Díky detailně zpracovaným jednotkám, plně destruktivnímu prostředí, dynamické simulaci fyziky a vizuálním efektům chce Command & Conquer změnit standardy, co hráči čekají od strategické hry. Design má být z velké části přizpůsoben podle ohlasů hráčské komunity, na jejichž základě se bude i nadále vyvíjet, stejně jako budoucí nabídka jejího obsahu.

Ti, kdo chtějí získat šanci zahrát si hru mezi prvními, se mohou zkusit zaregistrovat do neveřejného betatestu na adrese www.CommandandConquer.com/free. Více o původních Generals 2 v našem zpravodajství.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments