If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První video a detaily Might and Magic: Heroes 7

Jak strategii pomáhá přechod na Unreal Engine?

Po jen zběžném oznámení UbiSoft poodkryl roušku tajemství nad pokračováním slavné série tahových fantasy strategií Heroes of Might and Magic, kterou musel masám zjednodušeně popsat jako kombinaci šachovnice s Pokémony.

Příběh sedmičky se odehrává mezi pátým a šestým dílem v tom samém světě a i základy zůstávají stejné: prozkoumávání mapy hrdinou na koni, sbírání surovin, potkávání kreatur či sousedních frakcí (např. titáni). Chybět nemůže ani hlavní město království s dobýváním těch ostatních, čímž se dostanete jako vždy na vrstvu bojiště. Tam klasicky využijete kouzla či taktické schopnosti, ale nebudete to jen o zabití nepřítele, nýbrž třeba i o zničení katapultu uprostřed.

Když se nepřítel pokusí prchnout, může ho na mapě zasypat lavina v horách. Takových skriptovaných sekvencí má být ve hře plno a kamera se v nich automaticky přiblíží konkrétnímu místu. Zablokovanou trasu lze obejít podzemím, které je takovým dungeonem pro sbírání předmětů či řešení hádanek, jako když takto dírou vypustíte jezero na povrchu, aby tamtudy šlo pokračovat dál na cizí území, přímo do oázy v poušti s kaňonem a palmami.

Tvůrce ocenil, že mohli implementovat i pěkné 3D cutscény jak z nějakého akčního RPG díky novému běhu na Unreal Engine 3. Pro žánr strategií dost nezvyklé, ale výrazně to zlepšuje atmosféru a vtažení do hry, když třeba před bitvou na hradě ho nejprve předpřipravený průlet obkrouží a poznáte tak okolní prostředí či sněhovou vánici. Designéři levelů si prý tuto změnu hodně užívají, ačkoli ten přechod není úplně plynulý. Pohled na samotný boj je pak na tomtéž místě už vizuálně chudší a s fixní kamerou docela vysoko nahoře, která se občas přepne do krátké přiblížené 3D cutscény při vykonání útoku, něco jako v posledním XCOMu.

"Na bojišti bude důležité zužitkovat dvě vlastnosti: krytí se za překážkami či zdmi, které vás částečně ochrání před útoky jako ve střílečkách. A také tzv. Flanking system, takže pokud na kreaturu zaútočíte zezadu či z boku, získáte bonus pro jeho zranění. Toto je v taktických RPG běžné, ale nikdy předtím se to v Heroesech nevyskytovalo," dodal kreativní ředitel z UbiSoftu, který také připomněl že dvě ze šesti frakcí si vyberou fanoušci a ty zbylé do hry přibudou později. Přesné datum vydání ve 2015 prý záleží i na tom, co si fanoušci přát do sedmičky zapracovat.

Comments

More Previews

Latest Articles