If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První video z nextgen verze FIFA 21

+ o vylepšeních v PS5 verzi.

Zatímco se pitvá stížnosti Zlatana Ibrahimoviče, jestli měli EA právo na využití jeho tváře a jména ve fotbalové simulaci (asi se mu zalíbila údajná smlouva Davida Beckhama na 40 milionů liber za tři roky), ale asi ostrouhá kvůli dohodě EA s AC Milán a hlavně s FIFPro, přišla na to od nich nejlepší možná odpověď.

Konečně vypustili první půlminutu záběrů z nextgen verze FIFA 21, která vyjde začátkem prosince pro PlayStation 5 a Xbox Series X / S.

Pravda, pořád to nejsou záběry přímo z hraní, nýbrž jen z nextgen enginu hry... ale i tak působí výborně.

"Nextgenová rychlost byla inspirována fotbalistou Mbappé," vtipkují v závěru videa.

EA uvádí, že z díky SSD v PS5 se ocitnete z menu FIFA 21 přímo ve hře za pouhé dvě vteřiny.

Podporována bude haptická zpětná vazba i adaptivní triggery na DualSense ovladači. Hráči prý budou mít větší kontrolu nad intenzitou a umístěním, takže kopy levou nohou ucítíte vibracemi na levé části ovladače. Větší "pecku" do rukou pak dostanete při tvrdších kopech například při zahrávání rohu.

Jinou vychytávkou PS5 verze budou PlayStation Aktivity, takže půjde spustit váš oblíbený herní režim přímo z hlavní obrazovky PS5.

Co se týče grafiky, nextgen verze hry běžící až ve 4K a 60fps se spolehne na nový systém nasvícení nazvaný LiveLight Rendering. Jeho jediným cílem prý bylo, aby bylo vše na hřišti více vtahující a realističtější. Zlepšena měla být také rychlost reakcí animací fotbalistů, díky čemuž budete mít větší kontrolu nad míčem. Více v tiskovce zde.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments