If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První záběry z hraní Mutant Year Zero

35 minut až moc ve stylu XCOMu.

Jak nejlépe zaujmout a přesvědčit o kvalitách nové herní značky na přeplněném trhu, i že dokáže stihnout vyjít letos? Veteráni dobře vědí, že jedině dlouhým videem ze souvislého hraní. A právě to nám dnes naservírovali.

35 minut z před pár týdny oznámeného Mutant Year Zero: Road to Eden poskytuje představu o výborné atmosféře této hry a že podobnosti se sérií XCOM je až možná příliš.

Vaše jednotka se pohybuje temným lesem v reálném čase, svítí si baterkou (grafika je špičková), přičemž s každým potkaným nepřátelem se přepne do tahového režimu a vidíte pohybové možnosti, kam se až můžete za omezené body přesunout. Také se s tím vždy radikálně změní pohled kamery, která se z ptačí perspektivy plynule přiblíží bojišti a je spíš za ramenem postavy, případně sleduje kroky protivníka.

Vedle zničitelného prostředí nechybí obrazovky a rozhraní pro výbavu jednotek (lze tam provést mutace), budování typické postapokalyptické základny či mapa rozlehlého světa. Jde o to samé demo, které The Bearded Ladies předváděli minulý týden na GDC v San Franciscu.

Hra má vyjít už letos pod taktovkou Funcomu na PC, PS4 a X1.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments