If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Prvotní počet hráčů Biomutant na Steamu zatím není vůbec špatný

+ startovní trailer, výhodná dostupnost v EA Play Pro.

Pokud by měli tvůrci ve smlouvách speciální finanční bonusy za průměrná hodnocení v recenzích, jak tomu bývá, tak by odešli s prázdnou, víme ze včerejšího souhrnu.

Nicméně Biomutant zatím není nějakou katastrofou, co se týče komerčních výsledků, aspoň tedy soudě dle úvodního dne (25. května 2021).

Dnes toto zvířecí akční RPG z otevřeného světa na Steamu hrálo ve špičce nejvíce 55 tisíc lidí naráz, což je pro vydavatele THQ Nordic rekord, takto se žádné jeho hře dosud nedařilo. Mnohé neodradily ani jen smíšené uživatelské recenze, napsané zatím jen po pár hodinách hraní (titul se odmekl všem až během úterního podvečera).

Startovní trailer (náš verdikt od Bergyho publikujeme už během středy):

Když vezmeme v potaz, že Biomutant byl vytvořen jen malým týmem Experiment 101, který údajně čítal pouhých dvacet lidí, pak to je rozhodně úspěch. A je dost dobře možné, že se už jeho náklady mohly zaplatit a přehoupnout se do zisku (nepotvrzeno).

Připomeňme, že třeba taková Mafia 3 to v recenzích v magazínech schytala podobně a měla též průměrné skóre 62 procent u PC verze, leč postupem let se ji celkově prodalo 7 milionů kusů. I když samozřejmě to je něco trochu jiného, když šlo o pokračování zavedené série, nikoli novou značku jako tady.

Kdo by snad nechtěl tolik riskovat a platit plnou částku 60 eur, může sáhnout po předplacené službě EA PLAY PRO, kde se plná PC verze Biomutant vyskytuje za 15 eur aneb 380 Kč (vedle nového remasteru Mass Effect: Legendary Edition a desítek jiných her), jak dnes Electronic Arts opětovně avizovali (ke konzolovce se takto nedá dostat). Oproti tomu na známějším Xbox Game Pass chybí, ale tamní zařazení v budoucnu není vyloučeno.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments