If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PS Vita byla prý poprvé opravdu hacknuta

Nemá to umožnit pirátství, ale jde o první krok.

PS Vita vyšla v únoru tohoto roku, takže hackerům trvalo půl roku, než se jim podařil nalézt hack umožňující do handheld zařízení Sony nahrávat své vlastní aplikace. Hacker Yifan Lu ale tvrdí, že se mu to povedlo a využil k tomu základy z Half Byte Loader, který přesně toto umožňuje u původního PSP.

Yifan Lu začal pracovat na projektu s názvem Usermode Vita Loader, který by neměl umožňovat pirátství, ale možnost do Vity nahrávat komunitou vytvořené programy - například emulátory původního PSP nebo Nintendo DS.

Zatím zveřejnil pouze část kódu a žádá komunitu, aby se k němu připojila a společně na Loaderu spolupracovali. Loader by měl být schopný umožnit i vytvářet homebrew videohry od schopných programátorů, které by nemusely procházet schvalovacím procesem Sony.

Sony a herní vydavatelé z takové zprávy asi nemají příliš radost, protože ačkoli se Yifan Lu dušuje, že Loader rozhodně nemá umožňovat hraní pirátských her na PS Vita, většinou jde o první krok, který následně otevírá pirátům dveře.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

PlayStation Vita

PlayStation Vita

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments