If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PS3 firmware odstraní "jiné" systémy

Nepůjde rozeběhnout Linux.

Mnoho opravdu zarytých a technicky zdatných majitelů konzole Playstation 3 používalo položku v menu "Other OS", díky které bylo možné na přístroj nainstalovat například operační systém Linux (a vytvořit si z PS3 výborné multimediální centrum).

Tato funkce ovšem začala být pro Sony také poměrně nebezpečnou, zejména když se hackerovi, který prolomil iPhone, podařilo zjistit, jak začít ovládat vnitřní funkce PS3 konzole. A tak se v Sony rozhodli, že s příštím updatem firmware funkci Other OS z konzole odstraní.

PS3 Slim už ji neměla od začátku, majitelé starších konzolí se mohli těšit funkčnímu Linuxu, který se dal používat na spoustu věcí. Oficiální stanovisko ale zní, že funkce Other OS se stala bezpečnostním problémem - prostě se Sony bojí, aby se pirátům díky tomu nepodařilo prolomit zatím neprolomenou ochranu.

Pokud tedy Linux na konzoli používáte, nedoporučuje se firmware 3.21 vůbec instalovat. Problém ovšem je, že pak bude vaše konzole neschopná spustit nové hry tento firmware vyžadující, nedostanete se na PSN Network, nepůjdou vám přehrát Blu-ray disky vyžadující nový firmware a spousta dalších omezení.

Pokud máte na PS3 Linux nainstalovaný a zároveň nainstalujete firmware, k těmto datům na disku se už vůbec nedostanete.

Tagged With

Comments