If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PS3 Slim žere méně, než se čekalo

Výsledky nezávislého testu překvapily i Sony.

Tahle zpráva samozřejmě není tak sexy, jako konstatování, že PS3 Slim má nový design a menší cenu, ale i tak by to mohlo některé zajímat.

Sony tvrdilo, že PS3 Slim žere o 36 procent méně energie, než předchozí verze Playstationu 3. Není to pravda. Žere ještě méně.

Původní PS3 byl velký žrout, asi stejný jako padesáti palcová plasmová televize. Jeden web, konkrétně tento, se ale nenechal opít rohlíkem a rozhodl se otestovat, jak moc se s PS3 Slim ušetří energie. Výsledky jsou docela překvapivé.

Podle nich totiž PS3 Slim spotřebovává mnohem méně než polovinu energie, co původní Playstation 3 s 60 GB pevným diskem. Zatímco při hraní her, tedy při největší zátěži pro konzoli, žrala původní PS3 206.9 wattů, Slim verze spotřebovává pouze 96.24 wattů. Při přehrávání Blu-ray filmů byla energetická spotřeba původní konzole 172.79 wattů, teď si bere pouze 80.90 wattů. Rozdíl je i ve standby módu – původní PS3 odebírala 1.22 wattů, nová odebírá 0.36 wattů.

Energetickou spotřebu web porovnával i se samotným Blu-ray přehrávačem, konkrétně s modelem Samsung BD-P3600. Pokud byste PS3 Slim používali výhradně jako přehrávač Blu-ray filmů, za samostatným přehrávačem bude co se týče energetické spotřeby stále zaostávat. Samsung ve standalone módu žere 0.21 wattů, při přehrávání Blu-ray filmů potom 21.91 wattů (Slim verze 80.90 wattů).

PS3 Slim má ještě menší energetickou spotřebu než Xbox 360. Ten při největší zátěži, tedy při hraní her, odebírá 187 wattů. Nintendo Wii potom pro porovnání žere pouze 19 wattů při hraní, ale zase má pouze standardní rozlišení, nikoliv HD.

Co se týče peněz, které ušetříte, vyplatí se Slim verze oproti té původní pokud hrajete více než 20 hodin týdně. Měsíčně tak lze ušetřit do 200 korun.

Tagged With

Comments