If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PS3 technologie detekující emoce

Nový patent Sony nejenom pro hraní.

Internetem v těchto dnech prosákly informace, že Sony si měla patentovat nápad, či spíše technologii, umožňující ovládání her pomocí emocí. Zdá se, že pohybové funkce ovladačů už za nějakou dobu patrně nebudou dostatečně "in". Zmíněná technologie má přitom využívat kamery a mikrofonu pro zachycení nálady hráče a právě jeho emocí, jako je smích, smutek, hněv či znudění.

Tyto následně umožní zpracovat, pomocí výše avizovaných periferií, a adekvátním způsobem vyhodnotit. Přičemž na základě výrazu vašeho obličeje a celkového postoje a chování by pak mohl být definován příslušný feedback. Těžko v tuto chvíli mluvit o možném využití technologie v praxi, ale možná už se radují v BioWare a plánují další evoluční krok pro nějaký další Mass Effect - v oblasti komunikace hráče s NPC :)

Pro lepší pochopení, jak by to vlastně mělo fungovat. Např. takové znudění může být vyhodnoceno na základě skutečností, že se daný subjekt nevěnuje dění na obrazovce, že zívá, a nebo že se angažuje ještě v jiných činnostech, jako je rozmluva s dalšími osobami na scéně. Což zní na první poslech docela i zajímavě, stejně jako povědomí, že technologie má dojít multimediálního využití, třeba při sledování filmů. Ilustrační obrázky najdete tady a tady.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles