If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PS3 u nás potichu dodatečně zlevněna

Sony zpětně upravilo zprávu o dalších 200 Kč.

O zlevnění konzole PlayStation 3, které bylo slavnostně oznámeno večer 18. srpna na konferenci Sony v Kolíně nad Rýnem, asi všichni víte. Čtyřiadvacet hodin poté přišla novinářům tisková zpráva od Sony Czech, která coby novou maloobchodní doporučenou cenu pro Českou republiku oznámila částku 7690 Kč.

Jenže jak zjistil Eurogamer.cz, ta už nyní neplatí. Když si dnes otevřete stránku CZ.PlayStation.com, uvidíte tam jinou cenu - 7499 Kč - jak pro novou PS3 Slim 120 GB, tak pro starý 80 GB model.

Znamená to, že někdy v mezidobí došlo k druhému dodatečnému zlevnění PS3 o další dvě stovky. Potvrzuje to cache Googlu, podle níž ještě 20. srpna byla na tom samém místě uváděna původní částka 7690 Kč. Taková zpětná úprava ceny není příliš běžná, navíc proběhla zcela potichu a bez povšimnutí.

Jako hráči ještě větší ušetření při nákupu konzole vítáme, jako novináři se ale musíme ptát na důvod. Může za to pouze nějaký nevinný omyl? Dopočtení kurzovního rozdílu z 299 eur? Nebo snad možná reakce na později ohlášenou novou českou cenu Elite modelu Xboxu 360 (6690 Kč)?

Tagged With

Comments