If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

PS5 hry nelze nainstalovat ani dočasně přesunout na externí USB disk

+ podivnost s framerate The Last Guardian a měřič času u každé hry.

Už se to nakouslo minulý týden a teď už je to potvrzeno.

Protože má PlayStation 5 jen 667 GB využitelného místa pro instalaci her apod., jeví se problémy s později nedostatečnou kapacitou SSD jako zatím největší bolístka této nové konzole.

Problémem je, že nainstalované PS5 hry nelze přesunout či nainstalovat na externí USB disk u PS5. Tam smíte v tuto chvíli dát jen PS4 hry: částečně je tam přešoupnout, když trpíte málo místem, i je rovnou otamtud hrát. Je jasné, že PS4 hry tolik netrápí pomalejší rychlost přenosu dat. Ale u PS5 her, navržených s rychlostí SSD na mysli, by to dost drhlo.

Rozhraní pro přesun her mezi různými typy úložiště nabízí jen transfery pro PS4 hry, ale nikoli těch určených pro PS5. Časem to samozřejmě může být vyřešeno nějakým updatem firmwaru, nebo se začnou prodávat externí SSD, ale pokud by byl někdo extra náročným hráčem a toužil po každé hře, co vyjde letos před Vánoci, kapacita základního SSD v PS5 by mu nejspíš nestačila. UPDATE - Sonz na to zareagovala, že se snad věci změní.

Určitou anomálii jinak lidé hlásí s The Last Guardian. Když tuto starší exkluzivitu Sony zkusíte rozjet na PS5, tak běží různou rychlostí podle toho, o jakou verzi hry původně šlo.

Krabicovka nyní na PS5 šlape v 60 snímcích za vteřinu, zatímco digitální verze jen v 30 fps. Aneb tohle asi testerům ze Sony, kteří se starali o zpětnou kompatibilitu, nějak uteklo...

Poslední související drobek se týká nového měřiče času, který strávíte s jednotlivými hrami na PlayStation 5.

Podobně jako to je v posledních verzích iOS na iPhone, systém sám automaticky počítá, kolik hodin či minut co hrajete a pak zobrazí přehlednou statistiku, abyste věděli viníka, kvůli němuž nestíháte své úkoly v běžném životě.

Fajn je i to, že tyto odehrané časy v jednotlivých hrách se netýkají pouze PS5 titulů, ale ukazuje to na vašem profilu i zpětně u PS4 her, pokud jste vlastnili předešlou konzoli a používáte ten samý účet.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments