Skip to main content

PS5 Slim nakonec nemá být tenká. A čím má ohromit PS5 Pro, tzv. Project Trinity?

+ zvěsti o údajném brzkém zlevnění konzole.

Respektovaný ínsider Tom Henderson se na konci tohoto týdne vytasil s čerstvými drby ze stáje Sony.

Prý měl možnost vidět prototypy tzv. konzole PlayStation 5 Slim, která ale nakonec dle jeho slov nebude nějak extra tenká. Má mít jen trochu jiné, menší rozměry, avšak nelze prý mluvit o tom, že by vynikala svou menší tloušťkou.

Ostatně konzole se ani nemá oficiálně jmenovat PS5 Slim, spíš prostě jen standardně "PS5" a propagována jako nový, vylepšený model zařízení. Nadále má platit, že tento model do konce letošního roku údajně nahradí na trhu stávající verze konzolí PS5. Oznámení máme čekat zhruba v září.

Pikantněji zní spekulace ze stejného zdroje o PlayStation 5 Pro, s pracovním označením Project Trinity.

Cílit má na listopad 2024 a přední studia prý dostanou vývojářské kity pro tvorbu pokročilých her nejpozději do tohoto listopadu (2023).

Výkonnější hardware uvnitř konzole prý zařídí vylepšený a více konzistentní chod v rozlišení 4K. Dále má být podporován režim Performance až v rozlišení 8k. Chybět nebude akcelerace výkonu v raytracingu.

Vše tak nějak ladí se šeptandou, která pochází od jiné známé herní osobnosti billbil-kun, která vždy dopředu zná hry z PS Plus a jiné chysatné novinky.

V tajemném, byť jednoznačně znějícím tweetu napovídá, že v dohledné době má dojít ke zlevnění PlayStation 5 v USA, Evropě i Velké Británii. Pokud by to byla pravda, pak by se tím Sony připravila na vyprázdnění skladů a současných zásob před příchodem inovovaných modelů zmíněných výše.

Read this next