If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Po měsíci jde opět hrát online na PS3

PSN postupně ožívá i v České republice.

PlayStation Network se po dlouhých týdnech probouzí k životu. Služba ještě v tuto chvíli není dostupná úplně všude a ani zdaleka není dostupná v plné síle, ale minimálně online hraní by už mělo fungovat.

Jak na to? Stačí si na PlayStation 3 stáhnout aktualizaci firmwaru s číslem 3.61. Tato aktualizace vás přinutí změnit si heslo pro přístup na PlayStation Network. Nejprve musíte zadat své staré přihlašovací údaje a pak už jen sledovat pokyny na obrazovce, které vás provedou změnou hesla. Na český návod i s obrázky se můžete podívat zde. Pakliže z nějakého důvodu PS3 nemáte, můžete si změnit heslo na této stránce. Návod v češtině najdete zde.

Firmware 3.61 zabírá přibližně 180 MB a stáhnout si ho můžete i z oficiálních stránek PlayStationu.

Heslo si můžete změnit pouze na PS3, kterou jste na PSN již aktivovali, nebo skrze ověřený email. Pokud jste si se svým PSN účtem nikdy nic nestahovali, Sony vám pošle instrukce pro změnu hesla emailem. Sony ale zároveň upozornila, že pokud neobdržíte email okamžitě, máte být trplěliví - očekává se totiž velká návratnost emailů zpátky od poskytovatelů internetu, kteří budou zahlceni mnoha miliony emailů od Sony.

S tím souvisí i zatím poslední zpráva od Sony na EU PlayStation Blogu: "V současné chvíli zaznamenáváme extrémně velký nápor žádostí o resetování hesla a proto jsme museli všechny služby zhruba na 30 minut vypnout, abychom tím uvolnili frontu. Pokud jste si zažádali o resetování hesla, dejte tomu prosím čas, než vám email dorazí," píše se v aktualizaci z dnešního dne na EU PS Blogu.

Zatím se jedná pouze o první krůček obnovení celé PlayStation Network. Všechny služby a možnosti PSN by měly být podle Sony zpátky do konce tohoto měsíce. V této první fázi obnovy PSN by měl fungovat například online multiplayer na PS3 a PSP, PlayStation Home, seznam přátel, chat a možnost porovnávat trofeje.

Pokud jste hráči některé z MMO her od Sony Online Entertainment (DC Universe Online, Free Realms, Everquest, Star Wars: Galaxies, Magic The Gathering, Pirates of the Burning Sea a další), můžete se již také vrátit do hry. Sony Online Entertainment na svých stránkách detailně popisuje odměny v rámci programu Welcome Back a nabízí stránku, na které si musíte z bezpečnostních důvodů změnit heslo.

Připomeňme, že progam Welcome Back se týká nejen Sony Online Entertainemnt, ale i samotné PlayStation Network. Hráči by tak měli získat mimo jiné i měsíc služby PlayStation Plus zdarma. Na EU PlayStation Blogu se pak píše, že uživatelé PSN si budou moci vybrat dvě z pěti PS3 her a majitelé PSP si budou moci vybrat dvě ze čtyř PSP her. O jaké hry se bude jednat zatím nevíme. Detaily Welcome Back programu vám přinese ihned, jakmile je Sony zveřejní.

Celou situaci pěkně sesumíroval i Kazuo Hirai, jeden ze šéfů Sony, na následujícím videu. Hirai v něm zdůraznil intenzivní práci Sony, oživení PSN, nová bezpečnostní opatření a také se za celý incident omluvil. Nezapomněl zdůraznit, že ochrana osobních údajů je pro Sony nyní tou nejvyšší prioritou. Z nových bezpečnostních opatření Hirai zmínil nasazení pokročilých bezpečnostních technologií, lepší šifrování, více firewallů a systém detekce narušení sítě, který má být mnohem rychlejší a má upozornit na neobvyklé chování sítě mnohem dříve, než starý systém.

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

O dalším vývoji PlayStation Network vás budeme informovat, jakmile se přihodí něco nového. Není také od věci přidat si do záložek oficiální EU PlayStation Blog, který své aktualizace poublikuje také na Twitter. Stav PlayStation Network můžete sledovat i na oficiální facebookové stránce.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

Related topics
PS3
About the Author

Adam Homola

Contributor

Comments