If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Pustí se teď tvůrci Spider-mana do Resistance 4?

Co takhle startovní PS5 hra?

Se sérií sci-fi first-person stříleček z éry PlayStation 3 to dlouho vypadá, že je uložena k ledu, zvlášť po "zradě" Insomniacu a jejich spoluprací s Microsoftu na Sunset Overdrive, který však neuspěl.

Teď, když si toto studio opět našlo cestičku k Sony a stvořilo pro ni exkluzivního Spider-Mana, na což jsou obě strany náležitě hrdé, vyvstala znovu otázka, jestli se náhodou k Resistance nevrátí. Byla by to totiž hezká startovní hra pro PlayStation 5, což by tak akorát časově vycházelo na vývoj, když pavoučí muž je už hotov.

"Postupem let jsem se naučil říkat, nikdy neříkej nikdy, ale momentálně nemáme žádné plány vyrobit v budoucnu další díl Resistance," zklamal komunitní manažer James Stevenson na australském Finderu.

A co takhle kdyby Sony, jakožto držitel práv, svěřila značku nějakému jinému studiu, aby s ní pokračovalo? Ostatně udělala to už ve 2009 a 2012 v případě Resistance: Retribution pro PSP od Bend Studio a u Resistance: Burning Skies pro Vita od nStigate Games.

"Klidně ať něco takového udělá, neměli bychom s tím žádný problém," uvedl zástupce Insomniacu, kteří po ambiciozním Spider-manovi patrně míří do mnohem vyšších pater herní branže, než aby "jen" oprášili starou sérii z dob PS3. Připomeňme také, že poslední díl Resistance 3 z roku 2011 se moc dobře neprodával, takže Sony se neobtěžovala s oživováním téhle značky na PS4 generaci.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Resistance 3

PS3

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments