If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

První Crysis pro X360 a PS3 oficiálně

Už známe i cenu pro ČR.

Tak nejen remake Max Payne, ale dokonce i původní Crysis pro konzole. Tenhle týden je zkrátka plný samých překvapení, a nic na tom nemění ani fakt, že konzolový remake Crysis tak trochu předznamenaly hodnocení nejprve korejských a posléze amerických cenzorských institucí.

Podle zpráv serveru Kotaku bude původní Crysis čtyři roky po svém vydání na PC konečně k dispozici i na 360 a PS3, a to již příští měsíc. Vzápětí to potvrdil debutový trailer, který si můžete pustit níže. Sestává se výhradně ze záběrů z hraní, pořízených z verze Crysis pro Xbox 360.

"Nové" Crysis by mělo mít částicové efekty a upravené nasvícení z modernější technologie CryEngine 3. Tento engine má předělané Crysis prý pohánět, ačkoliv oficiálně to EA ještě nikde nepotvrdili.

Protože remake ale slibuje třeba i nové ovládání obleku Nanosuit, všeobecně se má za to, že hra musí běžet právě na multiplatformním CryEngine 3. Vždyť právě tuhle technologii vývojáři z Cryteku stvořili, aby mohli kromě PC vyvíjet také pro 360 a PS3. Portovat nyní zpětně již zastaralý engine Crysis 1, když obsah lze snadno přehodit do "šablony" rozšířené a často používané trojky, by nedávalo smysl.

První díl Crysis má na Metacritic průměrné skóre 91, o šest vyšší než jeho multiplatformní druhý díl. Níže alespoň první trailer, vydaný u příležitosti dnešního oznámení konzolové verze hry. Ta vyjde v říjnu na Xbox Live a PlayStation Network.

Update (17:00): Česká tiskovka potvrdila, že předělávka Crysis skutečně poběží na CryEngine 3. Celá hra bude také podporovat stereoskopické 3D a má být k dispozici za cenu 1600 MP, respektive 519 Kč.

Comments