If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rage poběží i na PS3 rychle

60 snímků za sekundu snad bude na všem.

Jak jsme již psali, John Carmack z id Software v rozhovoru pro časopis Edge prozradil, že mají při vývoji multiplatformního Rage problémy s výkonem hry na Playstation 3. Prozradil, že na Xbox 360 a PC jim hra dokáže běžet krásně 60fps, ale na Playstation 3 mají výkon sotva poloviční – pohybuje se okolo 20-30fps. Hra běží na jejich novém enginu Tech 5.

Toto prohlášení vyvolalo trošku kontroverze a děsu u majitelů PS3, kteří si hru chtěli koupit. A tak musí přijít "damage control", tedy prohlášení, které nás přesvědčí, že i na konzoli od Sony poběží hra jako po másle.

Na Twitteru id Software se tedy objevilo tvrzení, že pracují na tom, aby hra Rage byla stejný zážitek pro hráče na všech platformách. Dokonce i Edge k rozhovoru s Carmackem dodali dovětek, ve kterém slavný herní vývojář říká, že předpokládá, že ve finále jejich Rage poběží na všech platformách 60fps. "Pracujeme na tom, aby hra běžela na všech platformách stejně rychle a jsme přesvědčeni, že se nám to podaří," říká.

Ostatně, už dříve John Carmack říkal, že má Playstation 3 větší teoretickou výpočetní sílu, takže na něm mají mnohem víc prostoru. Jenom se s touto konzolí musí programátoři naučit pořádně pracovat. "Udělali jsme dobře, že jsme PlayStationu 3 na začátku vývojového cyklu věnovali dost času a naučili se s ním pracovat, díky tomu se nám tahle verze opravdu daří," říkal už dříve Robert Duffy, hlavní programátor.

Tagged With

Comments