If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rainbow 6 Patriots oficiálně oznámeno

Zachytí realitu současného terorismu i v New Yorku.

Po sérii úniků, souvisejících s registrací domén nebo s papíráky, dnes UbiSoft oficiálně oznámil vývoj pokračování ve své nejprodávanější sérii Tom Clancy's - Rainbow 6 Patriots. Ano, v názvu je nestandardně číslovka namísto dřívějšího slova Six.

Hra vyjde pro Playstation 3, Xbox 360 a PC někdy v letech 2012-2013. Vývoj si vzal na starost Ubisoft Montreal s podporou Ubisoft Toronto a Ubisoft Red Storm.

Rainbow 6 Patriots se má točit kolem "dynamického singleplayerového příběhu", který zachycuje realitu současného terorismu a umožňuje hráčům prožít ho z pohledu různých postav. Jak tvůrci uvádějí, "rozhodli se hru postavit na úspěchu původní série, ale zároveň se odvážně vydat novým směrem".

Hra se bude stoprocentně odehrávat i v New Yorku. Na obálce Game Informeru, který hru blíže představí, stojí členové protiteroristického komanda na střeše známé vyhlídky Rockefeller Center a sledují hořící mrakodrapy směrem na dolní Manhattan a Empire State Building. Porovnejte si sami artwork výše se skutečným výhledem na New York z téhož místa. Na obálce je Socha svobody a na uniklých obrázcích zase slavný Brooklynský most s auty, který byl i v GTA IV.

Tým Rainbow má podle tiskové zprávy ConQuestu stát proti nové a reálné hrozbě tzv. "opravdových vlastenců", vysoce kvalifikované a dobře organizované revoluční skupině, která tvrdí, že americká vláda je zkorumpovaná chamtivými politiky a firemními lobby. Hraní za tým Rainbow, donutí hráče vyrovnávat se s krizovými scénáři a činit tvrdá etická rozhodnutí s cílem zastavit tento nový druh teroristů.

Starší uniklý obrázek

Kromě singleplayerového příběhu představí Tom Clancy's Rainbow 6 Patriots také množství nových inovativních co-op možností. Hráči budou odměněni za práci jako tým, společnou taktiku a důkladnou komunikaci mezi členy týmu.

Starší uniklý obrázek

"Terorismus se vyvinul a stejně tak se vyvinul Rainbow 6, všechny týmové kooperace, taktiky a realismus, které fanoušci série milují byly spojeny s novým vzrušujícím příběhovým směrem" řekl David Sears, kreativní ředitel Ubisoftu. 

Série Tom Clancy's Rainbow 6 se prodalo více než 25 milionů kopií po celém světě a byla oceněna jako jedna z nejlepších sérií first-person stříleček všech dob. Tyto hry jsou známé především díky zákeřným high-tech protiteroristickým operacím, zasazených do herního světa Toma Clancyho.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments