If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rainbow Six Extraction opět snižuje ambice, bude hned na Xbox Game Pass

+ předplacená služba UbiSoftu i na konzoli.

Dalo by se říct, že francouzský výrobce kapituloval. Po změně názvu hry, několika odkladech, snížení ceny a umožnění pozvání přátel bez placení přišel s dalším "last-minute" krokem, kterým nepochybně reaguje na nižší předobjednávky i zájem hráčů.

Rainbow Six Extraction bude od úplného začátku, tedy od 20. ledna, dostupné na předplacené službě Xbox Game Pass. Týká se to jak xboxové verze, tak té pro PC.

Přítomnost takových co-op stříleček se tam zdá být nyní nutností, kterým si sežene dostatek hráčů a pak se to celé dost pravděpodobně přetaví v komerční úspěch, protože díky zviditelnění na Game Pass si více lidí pořídí i hru za plnou cenu do trvalého vlastnictví. Viz příklady s Back 4 Blood či Alien Fireteam Elite z nedávné doby, nebo chystané The Anacrusis.

Ve stejný den na službu přibude Rainbow Six Siege v PC verzi, předtím tam byla jen konzolovka.

Druhou součástí dohody mezi UbiSoftem a Microsoftem je záměr přinést předplacenou službu UbiSoft Plus na Xbox v blízké budoucnosti.

Dosud byla k mání jen na počítačích a nabízí tam přes stovku her, včetně nedávného Far Cry 6, za měsíční poplatek patnáct dolarů.

Důležité je však upozornit, že UbiSoft Plus bude na konzoli separátní nabídka od Xbox Game Pass, tzn. tyto dvě služby tedy nebudou spojené do jednoho celku, na rozdíl třeba od zařazení předplatného EA v Ultimate členství Game Pass.

Co se týče případného příchodu služby i pro PlayStation, tak k tomu zatím prý není nic nového.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Rainbow Six: Extraction

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments