If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Reakce výrobců na zaměněné vylisované disky s hrami

BioWare se na kauze snaží nahnat body.

Firmy, kterých se týkala včerejší kauza s obdržením disku s hrou Mass Effect 2 namísto originálky druhého instalačního disku Black Ops 2 PC, konečně poskytly k věci oficiální vyjádření. Žádná neřekla, jak k této bezprecednentní výměně mohlo dojít a kdo ji vlastně způsobil, pouze poradily postiženým zákazníkům s řešením nastalé situace.

BioWare, kteří se do toho zapletli cizí vinou, byli kupodivu nejvíce vstřícní. Ačkoli jejich reakce trochu zavání populistickou snahou nahrabat si na tom co nejvíce kladných bodů pro udobření nahněvaných hráčů:

"Někteří si myslí, že to byla chyba, ale myslíme si, že to bylo osudové znamení. A když vesmír hovoří, měli byste mu naslouchat. Pokud tedy patříte mezi údajné tisíce lidí, kteří u Black Ops 2 překvapivě našli Mass Effect 2, pošlete nám svou fotku s diskem a prvních padesát z vás odměníme kódem pro PC verzi Mass Effect Trilogy zdarma".

Oproti tomu Activision, kteří jsou za problém odpovědni nejvíce, to spláchli krátkou zprávou hlavního PC vývojáře na Twitteru, nechť se lidé se špatným DVD standardně ozvou na zákaznickou podporu.

A jak to dopadlo s LEGO Lord of the Rings na X360? "Disky byly pouze špatně potištěné, ale ve skutečnosti se na nich nacházela funkční plná hra. Problém se týkal jen závozu do amerických obchodů Walmart, Target a Toys 'R' Us," vysvětlili Warner Bros, kteří vyzvali postižené k zavolání, aby jim mohli poslat náhradní disk.

Startovní trailer LEGO Lord of the Rings
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments