If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Recenze Far Cry 6 nedopadly úplně nejlépe - shrnutí

Je to explozivní zábava, ale něco drhne.

Kdo doufal, že výlet na virtuální obdobu Kuby v tropické first-person střílečce bude trefou do černého a sklidí maximální možné známky, ten bude asi zklamán.

Recenze Far Cry 6, které byly dnes zveřejněny, totiž mluví o určitém zklamání. Není to jako úplně špatné, ale přeci jen na AAA titul s nejvyššími ambicemi a hlavní podzimní želízko v ohni pro UbiSoft je průměrné hodnocení 80 procent na OpenCritic trochu málo.

GameSpot se 7/10 říká, že hra může být někdy zábavná, zejména když se zvrhne v naprostý chaos, ale jinak je prý přeplněná až moc vlastnostmi, které spolu nedávají tolik smysl, a ztrácí se pak zaměření na to hlavní.

Polygon byl ještě přísnější a říká, že jde o promrhaný potenciál a střílečku, která zamrzla v čase.

GamesRadar se 4/5 dodává, že jde o začátek nové éry pro sérii, která je ještě explozivnější než minule, ale příběh občas zarazí svými zvraty.

Ani Destructiod se 7.5/10 nehýří extra chválou, protože hra je prý plná starých triků, které jsme už viděli mnohokrát. Pokud by nebyly jiné akce v otevřeném světě, asi by to byl hit, ale takto už to nestačí silné konkurenci.

Jednu z nižších známek dal francouzský GameKult (6/10), jelikož tady hapruje umělá inteligence, je tam pár divných prvků a chybí tomu nějaká evoluce, která by značku posunula dál. Když hrajete, jste prý zavaleni až mnoha věcmi, co se dají dělat, a jindy to zase drhne v tom, jestli tady je vážný tón nebo bláznovství. Nicméně singleplayerová kampaň je prý dobře napsaná a zabaví pestrými misemi, které využívají nové prostředí, nabízí infiltrační mise i vás budou stát nervy.

EGM dokonce sáhlo po 4/10, protože každá designová změna oproti minulým Far Cry je prý k horšímu. Šestka má co dělat, aby udržela silnou hratelnost z předchůdců, sice se zasmějete některým novým hračkám či backpackům, avšak mezi příběhovými ambicemi a hratelností to má být pořádný mišmaš.

True Achievements to zase vidí jinak s 9/10, oceňují nové nápady a svěží závan, který potěší všechny fanoušky série.

IGN s 8/10 kritizují systém inventáře, leč jinak podle nich jde o nejlepší pokračování Far Cry za poslední roky. Ani oni však neskrývají jisté zklamání z toho, že spoustu věcí už známe z dřívějška a něco se nevydařilo.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments