If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Recenze konzole PS3 Slim

Menší, tišší, levnější, rychlejší a prostě lepší.

Nedávné představení nové edice PS3 Slim byl vlastně naprosto očekávaný a logický krok. Však již první Playstation potkal kdysi významný upgrade a předchozí PS2 se také dočkala drsné zeštíhlovací kůry. A tak vlastně to samé provedla Sony nyní i se svým aktuálním koněm, jenž byl doposud stále až tím třetím vzadu. A právě toto pořadí na trhu má nová PS3 Slim, tedy již osmý model třetí hrací stanice, změnit.

Celé balení se nese v nyní tak módním duchu ekologie a šetření. Přepravní bedýnka je překvapivě lehká a kompaktní, však toho neobsahuje moc. Kromě vlastní konzole modelového typu CECH-2000A v balení naleznete dále jeden bezdrátový a nyní již vibrační ovladač Dualshock 3 s pohybovým čidlem Sixaxis a jeho nabíjecí USB kabel přibližně metrové délky, takže s ním nelze pohodlně hrát, pokud dobíjíte vestavěný akumulátor ovladače.

V balení PS3 Slim je pouze minimum příslušenství.

Bedýnka dále skrývá napájecí kabel (konzole má zdroj opět přímo v sobě) a překvapivě pouze obyčejný AV kompozitní kabel (3 x cinch) s redukcí na Scart. Žádný alespoň komponentní, nebo HDMI kabel se k nové PS3 nedodává a musíte si je tak dokoupit samostatně. Poslední položkou na seznamu je samozřejmě balíček s manuály (český nechybí) a záruční list.

Když poprvé vezmete do rukou PS3 Slim, tak vás určitě jako mě překvapí svojí kompaktní velikostí a nízkou hmotností. Sony se chlubí, že „slimka" je o 33% menší a o 36% lehčí, než její větší a starší předchůdce. Nová konzole je tak při postavení na plocho konkrétněji o 35 mm užší, o 33 mm nižší a o 16 mm kratší. Rozměry nové Slim jsou tedy 290 x 65 x 290 mm a hmotnost klesla z 5 kg na pouhé 3,2 kg!

Nová PS3 Slim je pěkně kompaktní.

Když k tomu přidáte asi nejlepší dílenské zpracování a použité materiály ze všech dnešních konzolí (Xbox se mi jevil oproti Slim ve druhé ruce jako chrastící těžká krabice s cihlou na ocásku), je nová PS3 opravdu krásným kouskem techniky, který ukazuje pravou podstatu miniaturizace. Povrch je nyní již jemně matný a zdrsněný, samozřejmě v černé barvě kvalitních plastů, kterou Sony označuje názvem Charcoal Black.

První PS3 mi se svojí hamátností a pozlátkem mocného lesku připadá jako tlustá latexová děva, ovšem tyto pocity jsou u Slim zcela pryč. Hrubé rysy designu ale i v malém těle zůstaly zachovány, takže nechybí jak stylová a tichá slot-in štěrbina dvourychlostní Blu-ray mechaniky, tak i podobné rozmístění ovládacích prvků. Tlačítka jsou nyní ale již klasická se spínači, nikoli dotyková jako u staré PS3, což mi ale vůbec nevadilo.

Celý obsah balení.

Metalický pás z plastu okolo nich je spolu s tenkou linkou na bocích PS3 Slim vlastně jediným ozdobným a lesklým prvkem konzole, dodávajícím stroji drobný punc exkluzivity. Ten by byl ještě možná zvýrazněn při postavení na výšku, ale Slim k tomu bohužel potřebuje navíc samostatně prodávaný stojánek. Sama je v této pozici silně nestabilní a ani nemá na svém spodku gumové nožky.

Aby Sony dokonale odlišila novou edici PS3 od té staré, která se ovšem bude zatím dále vyrábět, Slim dostala do vínku zbrusu nové a zkrácené logo v oblém stylu, vyražené na horní straně konzole. Na té zadní pak najdete standardní sestavu konektorů, od AV výstupu (kompozit, komponent, S-video) a HDMI, přes LAN zásuvku, optický zvukový výstup Toslink, až k síťovému napájení.

Find out how we conduct our reviews by reading our review policy.

Tagged With

Comments

More Recenze

Latest Articles