If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Redakční blog: ticho před bouří

Zdání o klidu klame, valí se toho spousta.

Navenek zažíváme relativně poklidný týden, kdy poprvé po dlouhé době absentuje nějaká velká premiéra, jakými byly Fallout, Fable nebo Medal of Honor. Ve skutečnosti jde ale pouze o ticho před bouří, která vypukne okolo poloviny listopadu a Eurogamer se na ní pečlivě připravuje. Zatímco vychází nadčasové články nebo resty, na pozadí se pilně obmailovává, obtelefonovává nebo schůzuje, aby vše bylo zajištěno tak, jak má. Díky perfektní spolupráci s distributory se pokrytí čtyř vrcholů listopadu snad povedlo zdárně ošéfovat.

Marek Beniač dohrál plné Need for Speed: Hot Pursuit za závodníka i za policisty a utrousil něco o zklamání z toho, že otevřený herní svět využívá pouze jediný herní mód. Měl štěstí, stihl to těsně před tím, než mu byl "ukraden" redakční Xbox 360 debug z důvodu akutní potřeby na Assassin's Creed: Brotherhood. UbiSoft se totiž nečekaně brzy vytáhl s review-verzí. Vzhledem k multiplayerové povaze hry se pokoušíme domluvit s kolegy z Eurogamer Network společné otestování, jestli tedy pojede (?). Každopádně je jisté, že recenze obojího si na EG tradičně přečtete v době, kdy na ně padne embargo, tzn. mezi 15.-19. listopadem.

Větší pozornost momentálně upíráme na bližší budoucnost, která bude ve znamení pohybového ovladače Kinect (právě se vyjímá na reskinu EG) a nového dílu Call of Duty. Black Ops již hrajeme a nic by nemělo ohrozit časnou recenzi, které se ujal jak jinak než Ivan Kratochvíl (psal všechny minulé díly). S Kinectem to je krapet horší, protože ho provází menší logistické výzvy (jak zařídit, když je potřeba souběžně recenzovat několik her různými autory v různých koutech republiky, když zatím vlastníte jediný Kinect? :), i kvůli zpoždění dodání zhruba o týden.

Nyní už Eurogamer má finální Kinect v rukou, společně s několika startovními tituly. Michal Jonáš si na pohybové orgie vyhradil víkend a pak se jistě rád podělí o své názory na hardware, srovnání s Move, Kinect Adventures nebo slibné Dance Central. Nakonec to tedy pěkně klapne přesně na dobu okolo oficiálního uvedení na trh ve středu 10. listopadu, kdy se také koná párty pro novináře a obchodní partnery Microsoftu v jednom holešovickém klubu, i k příležitosti spuštění služby Xbox Live v ČR, které se rovněž budeme věnovat sérií článků.

Autor Michal Havryluk si zase dnes zaletěl do Londýna, kde se seznamuje s asi pěti dosud neoznámenými hrami od EA. Nejvíce by se měl soustředit na pokračování u nás populárních závodů (o nich tu šla řeč v úterý), pak má vidět jednu bojovku, odbočku slavné značky pro příležitostné hráče, jednu filmovou hru a snad i ten nový Battlefield? Nicméně na některé texty z této akce platí embargo až do skončení předvánoční sezony, což dává logiku, aby to neublížilo aktuálnímu NFS.

Mezitím se ještě vrátíme k dlouhodobému držáku Fallout New Vegas s videorecenzí, průvodcem a soutěži. Na svůj den D také trpělivě čekají dojmy z Test Drive Unlimited 2 (čas navíc se Markovi hodil díky proběhnutí dalšího kola betatestu) nebo hodnocení nepovedených Wii Party a Racquet Sports. A to raději ani nemluvíme o mracích ostatních, méně důležitých listopadových titulech zmíněných ve video-sestřihu. Nudit se při čtení Eurogamer.cz proto určitě nebudete ani nadále - i třeba díky zvýšené aktuálnosti a většímu počtu vydávaných novinek.

Příjemný zbytek týdne,

Jan Doskočil, šéfeditor Eurogamer.cz

Související články: Předešlý editorský blog z 25. října

Tagged With

Comments