If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rekordní vstup FIFA 10 na britský trh

Především díky verzi pro Xbox 360.

V týdnu končícímu 3. října získala britská herní hitparáda nového lídra jménem FIFA 10. Tahle kopaná přitom měla natolik raketový nástup, že se stala historicky nejrychleji se prodávající hrou na ostrovech. Tedy hned po Grand Theft Auto IV.

FIFA 10 tudíž překonala i Grand Theft Auto: San Andreas, jakkoliv tohle srovnání není úplně fér, neboť rekordní čísla ze San Andreas zohledňují pouze PS2 verzi. Zatímco u počítání prodejů FIFA 10 se bere v potaz všech šest herních systémů, na kterých se nový fotbal od EA objevil!

Nicméně uvedené nijak zásadně nesnižuje úspěch FIFA 10, jejíž se vstup na britský trh byl dokonce o 48% lepší, než tomu bylo minulý rok u FIFA 09. Přičemž stejně jako před rokem se nejvíce ujaly verze pro konzole X360 a PS3, jež v případě FIFA 10 vygenerovaly 48%, resp. 46% z celkových prodejů.

V herním žebříčku z Velké Británie lze dále zaznamenat propad Halo 3: ODST, které se oproti předchozímu týdnu prodávalo o 75% hůře. Zajímavostí budiž i dvanácté místo pro Gran Turismo ve verzi pro PSP, za čímž může být možnost zisku gratis kopie při nákupu PSPgo. A nebo až 26. místo pro PS3 exkluzivitu jménem Ninja Gaiden Sigma 2.

Hitparáda deseti nejprodávanějších her ve Velké Británii za týden končící 3. října má pak následující podobu:

1. FIFA 10 (EA)

2. Professor Layton And Pandora's Box (Nintendo)

3. Halo 3: ODST (Microsoft)

4. Need For Speed: Shift (EA)

5. Wii Sports Resort (Nintendo)

6. Guitar Hero 5 (Activision)

7. MySims Agents (EA)

8. Colin McRae: Dirt 2 (Codemasters)

9. Mario Kart Wii (Nintendo)

10. Batman: Arkham Asylum (Eidos)

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles