If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Remake Age of Mythology bude hodně drahý

Za cenu skoro jako nová hra.

Čtvrteční nadšení, kolik toho re-edice přinese a jak vypadá, střídá rychlé vystřízlivění. Protože účtovat si tolik peněz za 12 let (!) starou hru rozhodně nebývá zvykem.

Podle dodatečně nahozené produktové stránky na Steamu bude Age of Mythology: Extended Edition standardně stát 28 eur, tedy skoro osm stovek korun, což se moc neliší od nových her. Pro předobjednávky je nyní dočasně zvýhodněna o 20 procent na 600 Kč (22 eur), ale tato nabídka trvá jen do 8. května, což je nově upřesněné datum vydání. Pak se vrátí na základní úroveň.

Ohlédneme-li se za jinými remaky ze začátku letošního roku, ani Fable Anniversary pro X360 od Microsoftu nebylo levné (40 dolarů, u nás dodnes 999 Kč), přestože to též byla předělávka deset let staré hry (pro první Xbox). Resident Evil 4 Ultimate HD Edition pro PC nyní bez slevy stojí 20 eur. Stejně jako Assassins Creed: Liberation HD nebo Metal Gear Rising: Revengeance, avšak ty předtím existovaly pouze pro jiné platformy (ne pro PC), takže u nich je trochu jiná situace než u Age of Mythology Extended Edition.

K němu se na Steamu též objevily podrobnější hardwarové nároky a doporučená sestava pro hraní:

Comments