If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Remake Star Wars Knights of the Old Republic oficiálně

Vyprávění klasiky za pomoci nových metod - všechny detaily.

Když Microsoft skoupil mnohá studia zaměřená na RPG, jako Obsidian, Bethesda či inXile, nezbylo Sony "téměř" nic jiného než dohodnout se na tomto, aby měla v daném žánru čím kontrovat (vytvářet novou značku v tomto směru by ji trvalo přehnaně dlouho).

Ve spolupráci s Lucasfilm Games oficiálně oznámila plnohodnotný remake klasického sci-fi RPG Knights of the Old Republic ze světa Hvězdných válek (průměr na Metacritic 93%), exkluzivně pro PlayStation 5 a PC. Ale je to jen časová konzolová exkluzivita, někdy později určitě zamíří i na jiné platformy. Ironické je, že tahle hra byla před dvaceti lety xboxovou exkluzivitou.

Teaser z PlayStation Showcase byl o Darth Revanovi, jeho světelném meči a typickém hlasu:

Jak už se vědělo z dřívějška, i to napovídaly úniky, vývojem bylo pověřeno studio Aspyr, které není úplně expertem na RPG, ale umí předělávky (předtím Republic Commando a Jedi Outcast, případně port KOTOR na iPhone, takže universum výborně zná).

Hra bude vystavěna od základů znovu, čili spíš remake nebo reboot než pouhý remaster. Šéfové vývojářů uvedli, že se snaží o správné vybalancování očekávání fanoušků, věrnosti originálu i nezbytných úprav či modernizací, aby to odpovídalo současným herním standardům.

"Naším cílem je přinést tento příběh novému publiku a aby měl stejný dopad na hráče, jako když se objevila původní hra," komentoval to Ryan Treadwell, výkonný producent.

V týmu Aspyru jsou specialisté na remaky se zkušenostmi z Demon's Souls, dále tvůrci Ghost of Tsushima, Dragon Age Inquisition (designér hratelnosti), stejně jako mnozí veteráni z originálního KOTOR týmu v BioWare. Jennifer Hale se zase vrátí pro namluvení Bastily.

Říkají, že s nynějšími možnostmi, metodami a technickým pokrokem dokáží učinit vyprávění pestřejší a přesnější, než to šlo původně. Jinak jim jde v základě o to samé co tehdy, jen prostě s trochu jiným přístupem. Samozřejmě i s vylepšenou grafikou.

Hra zatím nemá datum vydání, ale vývoj probíhá už dlouho, celkově to je dosud nejvíce ambiciózní projekt Aspyru. Má naplno využít výkon PS5, s čímž prý Sony ochotně asistuje, píše se na blogu StarWars.com.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments