If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Remake XIII u nás vyjde v notně vylepšené edici krabicově

Příští měsíc na pultech.

Domácí distributor HYPE dnes uvedl, že u nás uvede krabicovou verzi předělávky first-person střílečky XIII. Vyjde ve fyzické edici pro herní konzole PlayStation 5, Xbox Series X / Xbox One a Nintendo Switch dne 13. září 2022.

Digitální verze remaku pro PC původně vyšla v listopadu 2020 a má na Steamu extrémně záporné hodnocení. Avšak právě na půlku příštího měsíce slíbili Microids zásadní patch, který ho kompletně vylepší "pro dosažení kvalitativního standardu a optimálního zážitku". S překopáním celé hry, od uměleckého směřování, přes umělou inteligenci, až po technické vychytávky, přičemž vše má na starosti už jiné studio Tower Five z Francie.

XIII je remake kultovní akční střílečky z vlastního pohledu, původně vydané v roce 2003. Jako „XIII“, muž bez totožnosti, se pusťte do kampaně pro jednoho hráče plné zvratů a překvapivých odhalení nebo se po hlavě vrhněte do nelítostných multiplayerových soubojů. Hra se nechala inspirovat stejnojmennou komiksovou sérií a v této moderní podobě nabízí kompletně přepracované, unikátní cel-shadeové zpracování.

Po vraždě prezidenta Sheridana se celá země ocitá v šoku. Vy se probouzíte – zranění a se ztrátou paměti – na opuštěné pláži východního pobřeží. Jedinými vodítky k vaší totožnosti jsou vytetované číslo XIII poblíž klíční kosti a klíč od skříňky. I když vás paměť zrazuje, brzy zjišťujete, že máte bleskové reflexy cvičeného profesionálního zabijáka. Během pátrání po své minulosti se pak dozvídáte, že jste byli určitým způsobem zapleteni do vraždy prezidenta Spojených států amerických, a zároveň odhalujete nejrozsáhlejší spiknutí v historii země.

  • Remake kultovní FPS z roku 2003, původně vydané pro PC, PlayStation 2, Xbox a Nintendo GameCube.
  • Nový umělecký směr, který respektuje původní hru a její ikonické cel-shadeové zpracování.
  • Spousta odkazů na stejnojmenný komiks s využitím citoslovcí, bublin při mluvení, panelů a dalších komiksových prvků.
  • Hudba a namluvení převzaté z původní verze.
  • Konspirační zápletka s množstvím zvratů a překvapení.
  • Různorodá hratelnost s akčními, infiltračními a průzkumnými pasážemi.
  • Dechberoucí kampaň pro jednoho hráče s 34 úrovněmi.
  • Brutální arzenál 15 zbraní, které vám dozajista pomohou získat ztracenou paměť zpět.
  • Nelítostné lokální i online souboje pro více hráčů – až ve 4 hráčích lokálně v režimech „Deathmatch“ a „Team Deathmatch“ nebo až ve 13 hráčích online v režimu „XIII Kills“.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

XIII

PS4, Xbox One, Nintendo GameCube, PS2, Xbox, PC, Mac, Nintendo Switch

XIII

PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments