If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Resident Evil se dočká dalších 2 filmů

A proč měl být Bioshock film tak drahý?

Do amerických kin přišlo zatím poslední hrané filmové zpracování herní série Resident Evil s přízviskem Afterlife, které je kompletně ve 3D (u nás bude mít premiéru 23. září). Jelikož vydělalo během prvního týdne skvělé peníze, je téměř jisté, že bude pokračování.

Jenom během prvního víkendu vydělal Afterlife 27,7 milionů dolarů, což je zatím nejvíc ze všech filmových dílů. Není tedy divu, že chce studio další a práci na pokračování potvrdila také herečka Milla Jovovich. To, že určitě vznikne další film, prozradila pro časopis New York Magazine. Na námětu už pracuje režisér a její manžel Paul W.S. Anderson. Návštěvnost očividně nepoškodily ani velmi negativní recenze na čtvrtý hraný film dle známé videoherní série.

Nebude to ale jediný film s názvem Resident Evil. Capcom oznámil, že se pracuje také na CGI filmu - tedy počítačově animovaném celovečerním snímku. První Resident Evil: Degeneration se tak dočká pokračování s názvem Resident Evil: Damnation. V Japonsku by měl jít ve 3D do kin v roce 2012, na ostatní trhy se dostane pravděpodobně až na DVD a Blu-ray, jako to bylo v případě prvního filmu. Hlavní postavou bude opět Leon S. Kennedy, ale o příběhu toho známo víc není.

Zajímavá je také informace od režiséra Gora Verbinskiho, autora Pirátů z Karibiku, který měl natáčet filmovou verzi Bioshocku. Ta byla ve své původní podobě zrušena a bude se nejspíš natáčet s jiným režisérem. Gore Verbinski od projektu odešel, když se ukázalo, že by bylo natáčení pro studio příliš drahé. Zajímavé ovšem je, že studio film Bioshock zrušilo pouhý měsíc před začátkem natáčení. Tedy v době, kdy se už stavila místa, kde se bude natáčet. Film se podle Verbinskiho měl výrazně prodražit tím, že hodlal natáčet v opravdových kulisách a nikoliv v modré místnosti a všechno ostatní by bylo počítačovým trikem.

Comments