If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Resident Evil Village se pokoušejí rozchodit i na starých konzolích, ale nic neslibují

+ nové info o hře z TGS.

Když byla hra v červnu oznámena, mělo se za to, že bude existovat jen pro nextgen platformy a PC.

Avšak situace kolem počátečního nedostatku nových konzolí, zejména PS5, společně s cílením vydání na první polovinu roku 2021, vedla Capcom k přehodnocení tohoto postoje, čímž potěšil stovky majitelů starých strojů.

"Ačkoli je Resident Evil Village vyvíjen specificky pro nextgen konzole a PC, snažíme se najít způsob, jak ten samý zážitek dodat i na Xbox One a PlayStation 4," uvedl na dnešní prezentaci na Tokyo Game Show producent Tsuyoshi Kanda.

Zatím prý nechtějí dát žádné sliby, protože jejich úsilí nemusí vést k úspěšnému výsledku. Ale prý se pokusí, aby vytvořili tento survival horor pro širší publikum.

Z rozhovoru na TGS jsme se dozvěděli i pár nových informací o RE8.

Ethan Winters zde byl rozšířen na plnohodnotnou postavu, je srdcem hry a uvidíte, co vše obětuje kvůli hledání své sestry, i jaká traumata prožil (krom toho byl opět předělán model jeho postavy).

Tento díl prý použije otevřený design mnohem více než kterýkoli předešlý díl Resident Evil. Cílem je dát hráčům možnost volby, umožnit dynamické momenty i větvení, jak mohou různé scény dopadnout. Máte prý použít svůj důvtip, jako byste se dívali na ovladatelný hororový film.

Jinak Village of Shadows bude takovou příběhovou knížečkou přímo ve hře, která vám pomůže sumarizovat herní události, abyste se v nich vyznali, jelikož vícevrstvé vyprávění je tentokrát komplexnější než minule a není těžké se v něm ztratit.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Resident Evil Village

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments