If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Respektujeme staré konzole a cross-gen se osvědčil, vysvětlují EA Battlefield 6 i pro ně

Otočka.

Do určité míry se to dá považovat za negativní zprávu, pokud by se na old-gen braly nějaké extra ohledy a brzdilo to pokrok i design hry. Ale pokud byste se zeptali těch stovek milionů lidí, kteří mají doma PlayStation 4 nebo Xbox One, tak by vám samozřejmě odpověděli odlišně a budou za to strašně rádi.

Battlefield 6, jehož odhalení bylo odsunuto až na červen, nakonec vyjde i ve verzích pro PlayStation 4 a Xbox One.

EA to oficiálně potvrdili tento týden na výroční konferenci, takže se nejedná pouze o nějaké spekulace (první uniklé obrázky).

Poprask to vyvolalo hlavně kvůli tomu, že dosud tvrdili a vypichovali, že hra bude speciálně navržena pro brání ohledu na nextgen platformy, tedy jen na nabušená PC, PlayStation 5 a Xbox Series X.

Šéfovi vydavatele Andrewu Wilsonovi se proto zdůvodnění o náhlém cílení i na old-gen (nepochybně i kvůli překupníkům a horší dostupnosti PS5) nevěří snadno:

"Battlefield bude k dispozici pro staré i nové konzole, stejně jako naše sportovní hry. Povaha hratelnosti Battlefieldu byla ušita na míru nextgenu, čímž myslíme grafiku, co se dá dělat s fyzikou, umělou inteligencí a vtažení do hry. Skvělé na tom je, že vše půjde provést i v počtu hráčů, který zamýšlíme. Destrukce prostředí a všechny nové momenty pro nás představují opravdovou nextgen příležitost, kterou máme k dispozici díky zvýšenému výkonu procesorů a paměti na nových konzolích."

Když někdo z analytiků namítl, že cross-gen titulům se v minulosti ne vždy úplně dařilo, šéf EA odpověděl, že starou generaci konzolí stále respektují. Hry, které byly určeny zároveň pro nové, tak i pro staré platformy, prý po dekády byly výjimečně úspěšné.

Ocenil také širokou škálovatelnost jejich Frotbite enginu, tým digitálních služeb a vývojáře (ze čtyř studií), kteří prý jsou schopni vymáčknout neuvěřitelné věci i z old-gen verze Battlefieldu. Chtějí se prý ujistit, že než se přesunou pouze na novou generaci konzolí, dostanou ještě maximum ze staré generace, na níž budou takové hry vypadat báječně.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments