If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Restartovaný časopis Level už zná novou cenu a termín

Byly spuštěny jeho stránky.

Vydavatelství Naked Dog Ondřeje Průšy včera spustilo nové stránky pro restartovaný herní časopis Level, který zhruba před měsícem převzalo od Burdy, která se rozhodla ho po mnoha letech zrušit (sledovali jsme v podrobném článku, rozhovoru se starou redakcí a rozhovoru s novým držitelem značky). Vyšlo tak konečně najevo, kolik bude stát a kdy bude obnoveno jeho vydávání.

Nová cena Levelu bude dělat jen 99 korun, což je snížení o polovinu oproti dosavadní výši (200 Kč) i oproti ceně konkurenčního magazínu Score, který na to možná bude muset nějak reagovat. K dispozici je i možnost zvýhodněného předplatného za tisícovku, čili dvě čísla za rok zdarma.

Za to dostanete tištěný magazín se 112 stranami a nově už bez DVD přílohy. To neznamená, že by úplně chyběla plná hra, jen bude distribuována formou unikátního klíče k downloadu ze Steamu apod., což není nic nového, protože to touhle cestou už delší dobu činí Score a odpovídá to moderní době, kdy mnozí už v počítači stejně ani nemají DVD mechaniku.

"Level je magazín o hrách a dění okolo nich, který události nepřebírá, ale vyhledává a dívá se na ně z nečekaného úhlu. V Levelu je tím hlavním text a magazín se tomu podřizuje čistým designem bez rušivých elementů, ale hlavně zapojením autorů s dlouholetou praxí, kteří zaujmou čtenáře nejenom čtivými texty, ale i vlastními zjištěními a závěry, které čtenář na internetu nenajde," tak na homepage zní oficiální premisa restartovaného časopisu, na které chce do budoucna stavět a nalákat tím více než 4400 čtenářů, jako když ještě v březnu letošního roku spadal pod Burdu a když se o jeho obsah starali jiní autoři.

Vedle ceny už je ze stejného zdroje potvrzena i redakce, která je podle očekávání kompletně složena ze současného týmu okolo herního webu Games.cz (jak recenzenti a novinkáři, tak vedení i šéfredaktor) od společnosti Tiscali Media, která se bude starat také o prodej inzerce a sdílí s časopisem adresu na Václavském náměstí. Plus několik bývalých redaktorů, například Jan Herodes, Radek Friedrich, Michal Rybka, Lukáš Codr a jiní, kteří se nyní spíš živí vývojem her a jsou zařazeni mezi sloupkaře, což signalizuje, že recenze už asi psát nebudou.

Zamýšlené navázání na pravidelnou měsíční periodicitu se vydavatelství Naked Dog nakonec (asi i kvůli řešení tiskárny, nového designu apod.) zajistit nepodařilo, takže předplatitelé teď další číslo plánované na začátek června nedostali, jak by se stalo od Burdy. Nicméně první číslo (v pořadí 231.) restartované podoby Levelu se slibuje na konec června, konkrétně na pátek 28. června, což je asi nejzažší možný termín před odjezdem většiny čtenářů na prázdniny a dovoluje to zahrnout i zpravodajství z E3.

Tagged With

Comments