If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Režisér Prince z Persie se naváží do her

Nudí ho a nemohou dělat drama.

Mike Newell, režisér filmu Princ z Persie: Písky času, řekl magazínu CVG, že jej hry hrozně nudí. Prý také vůbec nedokážou udělat drama.

„Kdykoliv se diskuze stočí ke hrám, začne mě to hrozně nudit, upřímně.“ Jednohlasně také dodává, že hry jednoduše nedokážou zvládnout takové drama, které se odehrává například v TV seriálech jako 24 a The Wire.

„Když se lidé koukají na 24, koukají se kvůli tomu překvapení – vždyť víte, kdy už konečně to velké překvapení krok po kroku vyleze zpoza palmy. Když sledují The Wire, dívají se na to kvůli lidským dramatům.“

„Bez lidského dramatu to neuděláte. A videohry to nemohou dělat. Videohry můžou dělat spoustu věcí, spoustu druhů takového toho: „Já jsem špatňák a mám senza zubatý meč“, ale víc než to, už nezvládnou.“ Uzavírá Mike.

Mluvil by Mike Newell jinak, kdyby mu filmový Prince of Persia vydělal víc peněz? Ten totiž na svůj velký rozpočet (200 milionů dolarů) vydělal pouze 326 milionů, což je v Hollywoodu považováno za ukrutně málo a v podstatě za neúspěch. Jen v Americe vydělal PoP pouhých 89 milionů.

Možná by si Newell mohl potřást rukou s Rogerem Ebertem, známým filmovým kritikem (který udělil PoP filmu 50 procent), jenž neustále tvrdí, že hry nejsou a nemohou být umění. Co by na to všechno řekl takový David Cage, tvůrce Heavy Rain?

Tagged With

Comments