If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

RIME nejen na PS4 našlo vydavatele

Naštěstí nebude zrušeno.

Když byla tahle hra před třemi lety ohlášena na Gamescom konferenci Sony, všichni z ní byli paf. Pak se ale šířily nehezké zvěsti o tom, že hratelnost má být velmi plytká a že vývoj sužují nějaké problémy, takže její budoucnost byla v ohrožení.

Dnes výrazně vzrostla šance, že Rime trochu podobné Zeldě či Journey nakonec přeci jen spatří světlo světa. Navazuje to na nedávné odkoupení vydavatelských práv zpět od Sony.

Tequila Works uzavřeli partnerství s Grey Box a Six Foot, jejichž úkolem je uvést hru na trh někdy v roce 2017 na "různé herní platformy". Čili je prakticky potvrzeno, že se nebude konat plánovaná PS4/VITA exkluzivita a že nic nebude bránit verzím pro PC a X1. Více se máme oficiálně dozvědět až začátkem příštího roku.

Celshadované Rime nadále zůstává singleplayerovým objevovacím dobrodružstvím, resp. 3D hopsačkou s logickými hádankami. Vypráví o chlapci, jehož loď ztroskotala na tajemném ostrově po bouřce. Bude si muset umět poradit a využít všechny své smysly, aby překonal výzvy spočívající ve složitém terénu, divokých kreaturách a troskách zapomenuté civilizace.

Šéf firmy Six Foot, Christian Svensson, k partnerství uvedl: "Tahle hra nás od prvotního oznámení fascinovala a je patrné, že do ní tvůrci vložili spoustu vášně i kreativity, aby vytvořili překrásný a hluboce osobní zážitek". Jeho kolega na stejné pozici Tequila Works, Raúl Rubio Munárriz, pak dodal, že se chtějí zaměřit na představivost hráčů, aby navodili pocit, kdy jste byli chlapcem a poprvé měli odvážné sny.

Tagged With
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments