If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Riskantní načasování Borderlands

Obstojí vedle Halo a Modern Warfare 2?

Prezident Gearbox Software - Randy Pitchford, vyjádřil jisté znepokojení nad načasováním příchodu jimi vyvíjeného akčního Borderlands na herní trh. Kde ho v měsíci říjnu vydají 2K Games a to na platformách PC, PS3 a X360.

Dle jeho názoru je vydání každého nového IP riskantní byznys, obzvláště v éře tak vratké ekonomiky, jako je tomu nyní. A pokud se taková zbrusu nová hra, jakou je právě Borderlands, musí utkat o své místo slunci s již zavedenými značkami typu Halo 3: ODST či Modern Warfare 2, je na místě oprávněné znepokojení.

Pitchford připomíná, že každý neúspěšný pokus - spojený s příchodem nového IP na herní trh, ztěžuje jeho dalším následovatelům práci a odhodlání tohle riziko znovu podstoupit. Na druhé straně však Pitchford připomíná tituly, které se navzdory novému jménu ujaly - zmiňuje kupř. BioShock. I když zde se nabízí, že legendární odkaz System Shocku udělal pro zviditelnění nového IP své.

Mezi dalšími, hodně úspěšnými novými tituly, lze spatřit také Assassin's Creed, u jehož pokračování tvůrci sebevědomě hovoří o ještě lepších prodejích, kterým by měla napomoci i PSP inkarnace. V současné chvíli mají být předobjednávky druhého dílu Assassin's Creed mnohem vyšší, než tomu bylo u jedničky, které se dosud prodalo přes 8 milionů kopií.

Vzpomněli byste si sami na nějaké další IP, zcela novou herní značku, která se na trhu ujala? A myslíte, že Borderlands zaujme širokou herní veřejnost?

Tagged With

Comments