If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rockstar žádá, aby se GTA 5 nikde neprodávalo předčasně

Mezitím se na internetu množí podvrhy s viry.

Zákazníkům britského GAME přišel včera večer email, ve kterém je tento přední řetězec dopředu informuje, ať po něm nechtějí Grand Theft Auto 5 předčasně, protože tato přání prostě nikomu nesplní.

"Rockstar požádal, aby žádné obchody neodesílaly GTA 5 před pondělím 16. září a my mu, stejně jako všichni seriozní prodejci, vyhovíme," píše řetězec předobjednávajícím, jak upozornil VideoGamer.

Podle GAME by snad mělo jít o vůbec největší herní premiéru v historii, proto se na ní pečlivě připravuje dopředu, aby ji stíhal odbavit. Zájem ještě vzrostl po včerejších dojmech.

Obchody tedy smějí rozeslat zákazníkům hru poštou v pondělí 16. září, aby ji měli doma v oficiální den vydání 17. září, od kdy ji najdou i na pultech. Toto bývá běžná praxe i u řady jiných očekávaných titulů a jak dodal Martin Schovanec z Xzone, u nich jsou připraveni na zabalení a odeslání, ať už se jedná o jakékoli množství.

Přísná nařízení Rockstaru okolo termínu zahájení prodeje, které si asi z obav před postihy nikdo nedovolí porušit, dokonce přiměla jiný velký britský obchod k tomu, že se v bojkotu proti tomu rozhodl GTA 5 vůbec neprodávat (stejně jako Black Ops 2), čímž se asi dobrovolně připravil o značné tržby.

Na internetu se mezitím množí případy, kdy se piráti pokoušejí hru hledat nebo stahovat, ale namísto ní najdou v souborech obvykle úplně něco jiného a často to je i s trojanem / virem. Poslední takový podvrh, který ve skutečnosti obsahuje The Cave od Double Fine, dokonce prý požaduje vyplnění čísla vašeho mobilního telefonu, poslání SMS zprávy na dané číslo pro obdržení klíče a pak člověku účtuje euro každý den, varuje PCGMedia.

Comments