If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rockstar brzy oznámí nové projekty

+ vysoká očekávání od Mafia 3.

Tajnůstkáři to jsou. Na rozdíl od jiných vydavatelů, kteří se snaží šponovat ceny svých akcií nahoru avizováním řady nových značek dlouho dopředu, na to jdou Take 2 opačně. Na výroční finanční konferenci spíš vypouštějí falešné kouřové clony, kterým často nerozumí ani specializovaní novináři.

Nejdůležitějším sdělením určitě je, že "Rockstar Games tvrdě pracují na vzrušujících nových projektech, které budou brzy odhaleny." Nic dalšího z předsedy představenstva nevymáčkli, nezbývá tedy než se dohadovat, zda mluví o Grand Theft Auto 6 a Red Dead Redemption 2, a zda tím slůvkem brzy mysleli červnové E3.

Take 2 jinak pouze suše oznámili, že dělají na nových pokračováních ze zavedených sérií i na nových vlastních značkách, ale to vše až na příští fiskální roky po jaru 2017. GTA 5 se už vyexpedovalo na trh 65 milionů kusů (Alza.cz) a PS2 re-edice titulů Rockstaru na PS4 prý zažívají ohromný úspěch.

Hodně zmatku vyvolali prohlášením, že kromě čtveřice Mafia 3, Civilization 6, NBA 2K17 a WWE 2K17 (vše na přelomu září a října) nevydají odteď do 31. března 2017 už nic jiného. Dle některých se jedná jen o špatnou interpretaci, když prý měl CEO Strauss Zelnick hovořit jen o těch už oznámených hrách. Zatímco jiní to chápou jako kompletní release-list, který se už nijak nezmění.

Znamenalo by to mimojiné, že příští hra Rockstaru hned tak nebude ani že spekulovaná kompilace remasterů BioShock nevyleze letos, což by bylo docela divné. Na konto HD remaků vydavatel obecně utrousil, že je budou dělat jen tehdy, pokud budou vzrušující pro hráče, nechtějí se do nich pouštět jen kvůli tomu, že je dělají všichni.

"Od Mafia 3 (Alza.cz) si slibujeme zásadní hit, jak u kritiků, tak v obchodech. Nabídne perfektní kombinaci toho, co lidé chtějí od příběhových her v otevřených světech. Obsahuje plno věcí, které v jiných hrách nejsou, investujeme do Mafia 3 spoustu peněz i času, navíc máme skvělý kreativní tým vedený Hadenem Blackmanem. Naše očekávání od trojky vysoce překonávají vše, co tahle série dokázala v minulosti. Starší díly nevnímáme jako nějaký benchmark, tentokrát je vysoce překonáme," je sebevědomý prezident Take 2 Karl Slatoff. Naše pokrytí dubnového znovuodhalení Mafia 3 najdete zde.

Comments