If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rozpis časů a příslibu úterních konferencí na Gamescomu

Bude to rušný den. Chcete vědět proč?

Už zítra, v úterý 20. srpna, začíná v Kolína nad Rýnem hned po E3 druhý nejvýznamnější herní veletrh na světě, kterým je Gamescom. Při té příležitosti se toho bude hodně dít, takže to neškodí přehledně shrnout na jednom místě, zvlášť když tentokrát nejsme ovlivněni nepříjemným časovým posunem jako při zámořských akcích.

Úterní šílenství odstartuje v 11:00 Microsoft, který sice nemá svou plnohodnotnou GC konferenci, ale nevzdá se bez boje, neboť jeden z šéfů Phil Spencer bude mít proslov k evropským hráčům. Stream z toho bohužel nikde nebude, ale stoprocentně se dozvíme detaily o novém systému publikování her na Xbox Live pro nezávislé tvůrce (jak to nakousl před pár týdny Game Informer) a také minimálně jednu exkluzivitu pro Xbox One (tajně doufáme ještě v něco dalšího krom Fighter Within). Možná by mohl zaznít i přesný termín Xbox One pro země první vlny nebo o tom spekulovaném balení s FIFA 14.

V 16:00 na to naváží Electronic Arts se svou velkou Gamescom konferencí, ze které na Eurogameru najdete živé vysílání. Představí určitě novou mapu a mód do Battlefield 4 (+ video), k čemuž už máme připraven detailní článek dopředu, stejně tak např. i informace/ukázky k Need for Speed: Rivals. Na samotné ploše výstaviště bude pro veřejnost hratelný TitanFall.

To nejdůležitější pak přijde v 19:00 našeho času, kdy začne kolínská konference Sony a i z ní tu budete moci sledovat živé vysílání (nahodíme ho na web pár hodin před začátkem). Dopředu prozradíme, že dojde k ohlášení několika nových her pro VITA, i k slavnostnímu stanovení dne uvedení PlayStation 4 (zřejmě ten konec října?).

UbiSoft svou konferenci na Gamescomu nepořádá, ale vykompenzuje to ve středu 21. srpna v 11:30 Blizzard, který tam ohlásí minimálně datadisk pro Diablo 3 (Reaper of Souls). Z této konference zřejmě stream nebude, ale EG bude mít v místě konání svého reportéra píšícího liveblog.

Zítra také bude oznámen nový strategický XCOM od Firaxis, spekulovaný Enemy Within, k čemuž už máme rovněž dopředu sepsané preview (trochu nás překvapilo), nebo publikujeme recenzi XCOM akce The Bureau, kterou náš autor Agarwel Idiriz dohrál už před týdnem. Jak vidno, 21. srpen se možná počtem důležitých událostí přiblíží 10. červnu s E3 konferencemi. Takže bacha, ať se v těch všech trailerech a screenshotech opět neutopíte :)

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments