If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rozpočet StarCraftu 2 přesáhl 100 milionů

Blizzard neřeší čas ani peníze.

Reportáž Wall Street Journal oznamuje, že rozpočet přicházejícího StarCraftu 2 přesáhl hranici 100 milionů dolarů. Jen pro upřesnění dodejme, že řeč je o prvním dílu trilogie StarCraftu 2 – Wings of Liberty.

Mike Morhaime, šéf Blizzardu, při prvním představení hry v roce 2007 řekl, že StarCraft 2 nemá stanovený žádný rozpočet: „Vlastně ani nemáme rozpočet. Do hry budeme investovat tolik času a prostředků, kolik bude potřeba, abychom udělali skvělou hru.“

Analytici očekávají, že by se StarCraftu 2: Wings of Liberty mohlo prodat v prvním roce až pět milionů kusů. Šéf Activisionu, Bobby Kotick o StarCraftu prohlásil: „Rozhodně není nedostatek hráčů pro StarCraft. Hra je to stará přes deset let a stále ji hrají miliony lidí.“

StarCraft 2 je ve vývoji již téměř sedm let. Začalo se na něm pracovat ihned po dokončení datadisku Frozen Throne k WarCraftu 3. Vývoj sice pozdržel tehdy vycházející World of WarCraft, který si na krátkou dobu vyžádal většinu vývojářů SC2, ale i tak je sedm let velmi dlouhá doba. První díl vyšel před 12 lety, v roce 1998.

Zatím má StarCraft 2 nakročeno velmi dobře – předobjednávky jen z USA se již nyní pohybují kolem hranice 650 tisíc kusů a očekává se, že do vydání hry překročí milion. Wings of Liberty vychází již 27. července.

Comments