If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Vydraženy zbylé série od THQ, včetně Homeworld a Darksiders

Kdo se stal novým vlastníkem a jaké s nimi má úmysly?

Včera proběhla dražba zbylých sérií od zkrachovalých THQ, o které nikdo nestál minule na první aukci v lednu. A jejich příznivci mohou být na jednu stranu spokojeni, že je získaly firmy, které na tom jsou finančně docela dobře a rády by vyrobily pokračování. Na druhou stranu to nejsou vyloženě srdcaři zaměření jen na daný žánr nebo původní tvůrci těchto značek, kteří na dražbu sháněli peníze od fanoušků, což někoho může zamrzet.

Práva na Homeworld ukořistil Gearbox, který momentálně není zrovna milován kvůli fiasku s Aliens. Pokud se teď ptáte, proč se toto studio vůbec montuje do vesmírných strategií, se kterými nemá zkušenosti, odpověď je v osobě Briana Martela, jeho kreativního ředitele. Ten je prý velkým příznivcem této série od Relicu a osobně se zasadil o akvizici za 27 milionů korun (nejspíš peníze vydělané z Borderlands 2), kterou ještě musí posvětit soud.

Gearbox by rád začal s vydáním prvního a druhého dílu Homeworldu na "současné přední digitální platformy", což vedle Steamu teoreticky může znamenat i eventuální konverze pro iOS či Android. V budoucnu by na to chtěl navázat s pokračováním hry, která by si vzala to nejlepší z předchůdců, a vyzval hráče ke spolupráci prostřednictvím diskusních fór. Dalšími zájemci o tuto značku v dražbě byly dvě firmy orientované na hardcore stratégy, Paradox Interactive a Stardock, leč odešly důstojně poraženy.

Poněkud překvapivým vítězem v dražbě o zbylé série THQ se stali Nordic Games, menší rakouský distributor, kterého můžete znát z uvedení posledního Painkillera nebo Alan Wake pro PC. V balíčku získal za 100 milionů korun práva zejména na Darksiders, Red Faction či MX vs ATV, vedle Frontlines, Titan Quest, Juiced, Supreme Commander, Full Spectrum Warrior, Stuntman nebo Destroy All Humans. Jeho hlavní úmysly jsou asi dopředu zřejmé a to znovu vydat některé starší hry THQ v re-edicích, stejně jako to udělal, když se zmocnil JoWoodu po jeho pádu.

Nicméně Nordic Games i uměli potěšit, protože dle vyjádření pro RockPaperShotgun hodlají vykřesat z těchto značek také nějaké nové pokračování, ale trochu jinou než běžnou formou: "Namísto vyhození mnoha milionů dolarů na vícero námi financovaných paralelních projektů, raději podnikneme hloubkovou analýzu všech nabytých sérií, abychom pečlivě vybrali vhodné finanční modely umožňující vývoj nových dílů." Že by snad Kickstarter nebo hromadné financování hráči?

V dlouhodobém horizontu by prý rádi spolupracovali s původními tvůrci nebo těmi nejlepšími studii, aby k těmto hrám vyvinuli nový obsah. Domluva s Crytekem USA, autory DarkSiders z bývalých Vigil Games, kteří se o práva rovněž chtěli ucházet, tedy není vyloučena, pokud si s nováčky z Nordic Games padnou do noty.

Tagged With

Comments