If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rozruch před Black Ops 2 graduje

Souhrn úniků a náznaků za uplynulých 24 hodin.

Od včerejšího rána oficiálně víme, že nový díl Call of Duty se odhalí v noci z 1. na 2. května během play-off americké NBA. S přibližováním se tohoto data se rojí čím dál více náznaků, o co by asi tak mohlo jít. A protože si každý dělá marketing po vlastní ose, spojením dosavadních indicií se dá dospět k určitému závěru.

Homepage CallOfDuty.com linkuje na video o útočné létající sondě z YouTube show FPSRussia, na základě čehož někteří usuzují, že hra může být zasazena do blízké budoucnosti. Zatímco jiní to považují za falešnou stopu, protože toto zařízení může existovat jako prototyp třeba už padesát let. Activision toto video sponzorovali a zdroje jeho autora údajně tvrdí, že se s touto hračkou setkáme i ve hře. Takže tedy nějaké tajné zbraně?

This article contained embedded media which can no longer be displayed.

Největší americký obchod s hrami GameStop zase spustil speciální teaser stránku, na jejíž pozadí dal artwork, který je nepochybně z této nadcházející hry a který je nepochybně schválený od Activision:

A jaké to překvapení, že shodný motiv se nachází na uniklé krabičce italské verze hry s jasným nápisem Black Ops 2, kterou dnes ukořistilo Kotaku, i na dalším neoficiálním obrázku plakátu níže.

Na všech je nakrátko střižený voják, který má skrčenou pravou ruku a pevně drženou pistolí si zakrývá část obličeje. Společně se na nich používá také oranžová barva pro zvýraznění, že se jedná o druhý díl Black Ops.

Do roviny méně věrohodných spekulací potom spadá poslední zvěst, podle které Black Ops 2 vyjdou v USA 13. listopadu (jako vždy druhé úterý v měsíci) a že prý mají nést podtitul Eclipse, tedy zatmění slunce, které toho 13.11. právě nastane. Nejméně uvěřitelný je pak výčet údajných multiplayerových módů, který jen někdo napsal do diskusního fóra.

Podle britského listu MCV máme v souvislosti s oznámením hry čekat "veliké překvapení". Stane se z ní jen onlinovka? Bude se za ní platit měsíční předplatné jako za službu namísto pořizovací ceny? Nebo s ní Treyarchu pomáhají nějací známí vývojáři? Nebo je tím překvapením zasazení daleko do budoucnosti?

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Call of Duty: Black Ops

PS3, Xbox 360, Nintendo Wii, PC, Nintendo DS

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments