If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Ruin nebude jen "konzolové Diablo"

Propojí PlayStation 3 s novou Vitou.

Teprve na E3 showflooru je k vidění nové akční RPGčko Ruin od Sony, které bylo letmo představené na tiskovce Sony a asi nejlépe si ho představíte jako klon Diabla. Protože to ale majitelům konzolí zůstává stále zapovězené, Ruin se pokusí podobný podobný zážitek zprostředkovt majitelům PlayStationu 3 a PlayStationu Vita.

Narozdíl od Diabla tu každá postava začne s jednou nadpřirozenou silou, takže hrdinu si nebudete budovat úplně od začátku. Přesto váš s každým level-upem čeká odemykání nových skillů.

Většina tříd bude známá každému, kdo kdy přišel do styku s RPGčkem, viz klasický válečník s těžkou výzbrojí a predispozicemi pro meče, sekyry atd. Samotný systém soubojů má podporovat komba, ale od klasické diablovské rubačky se přesto bude trochu lišit.

Ruin bude podporovat i multiplayer: ačkoliv nebudete moci přímo bojovat po boku druhých, je tu podpora pro obchodování s předměty a vzájemnou interakci. Stejně tak se počítá s organizovanými raidy na nepřátelská doupata či v obráceném případě společné obrany určitých vesnic/míst před nájezdy protivníka. Ruin bude mít také vestavěnou podporu Facebooku a Twitteru.

Díky technologii obsažené v PlayStation Vita má Ruin podporovat ukládání profilů a savů na cloud servery Sony, odkud k nim budete mít přístup z celého světa. Tato funkce má fungovat napříč platformami, takže bude možné např. začít hrát u kamaráda na PlayStation Vita a posléze hru dokončit na PlayStationu 3.

Zatím ale není jasné, jestli půjde hru z jedné kopie instalovat na oba systémy.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Levis

Contributor

Comments