If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rusko zakázalo Modern Warfare 2

Konzolovou verzi čeká cenzura.

Modern Warfare 2 se na pultech ohřálo sotva pár dní a už ho stíhá jeden skandál za druhým. Dnes brzy ráno byly například jeho konzolové verze kompletně staženy z prodeje v Rusku.

Na vině je prý kontroverzní letištní level s příznačným názvem "No Russian".

Infinity Ward už ho sice u krabicových verzí pro PC anebo těch koupených přes Steam stihli odstranit formou oficiálního patche, u konzolí je to ale trochu složitější.

Podle ruských zdrojů hra momentálně čeká na souhlas ruské vlády, po kterém ji čeká cenzura a odstranění oné kýžené mise.

Kdo ví ale, zda tím celá věc končí. Není totiž žádné tajemství, že spousta ruských hráčů a pochopitelně i část jejich politických elit nad Modern Warfare 2 ohrnuje nos.

Právě z jejich země totiž ve hře pochází fiktivní teroristé, kteří podnikají invazi do Spojených Států.

A hrdost na matičku Rus se projevuje třeba i v tamních hodnoceních: viz verdikt ruského serveru Got PS3, který dějovou linku hry označil za podlézání Američanům a necitlivost k ostatním kulturám.

Nelze však dodat, že hodlá-li moderní Rusko bojovat proti obrazu své komunistické minulosti bojovat prostředky jako cenzurou, patrně si dvakrát moc nepomůže.

Zato my si tímto alespoň den před 17. listopadem můžeme připomenout, jak vděční bychom měli být za to, že žijeme v demokratickém státě.

Comments