If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Rusové jsou ve hrách populárnějšími nepřáteli než mimozemšťané

Tvrdí to americký list.

Jak by to asi komentoval nový, nesmyslně zřízený státní úřad pro uvádění dezinformací na pravou míru, který může ovlivnit nadcházející volby? Není to náhodou jen součástí americké propagandy?

V americkém listu The Washington Post vyšel článek, který se pokoušel zjistit, proti komu nejčastěji bojujeme ve hrách. Všiml si ho dnes autor SteamSpy, Sergey Galyonkin.

Abychom byli přesní, rozbor se zaobíral "jen" 57 hrami z žánru first-person stříleček, které vyšly mezi lety 2001 až 2013 a každé se prodalo více než 1,5 milionu kusů.

Výsledky nikoho nepřekvapí: Rusové jsou ve hrách populárnějšími nepřáteli než třeba mimozemšťané či Arabové ze Středního východu. První příčka ovšem patří lidem, kteří (překvapivě) vedle Rusů získali vlastní kategorii.

Ač se to může jevit opačně, méně frčí monstra, mezi něž list zařadil zombíky. Ani Korejce a protivníky z druhé světové války ve hrách tak často nestřílíme. Vědci dříve prokázali, že zábavní média, jako filmy, mohou ovlivnit veřejné mínění či chování lidí.

Závěrem si The Washington pokládá řečnickou otázku: "Zařídí vykreslení Rusů coby nepřátel v očích hráčů to, že budou MÉNĚ tolerantní k ruské agresi?"

Comments